July 28, 2009

بیانیه اعتراض به حمایت روسیه از کودتای احمدی نژاد

ما ایرانیان در اعتراض به اقدام ناپسندانه دولت جمهوری فدراتیو روسیه در مداخله آشکار در امور داخلی ایران و تائید غیر دمکراتیک ترین انتخابات پس از انقلاب مشروطیت ایران و به رسمیت شناختن دولت کودتایی محمود احمدی نژاد، لازم می دانیم نکات ذیل را به آگاهی عموم مردم برسانیم... (براي امضاي Petition لطفا به عنوان زير مراجعه فرمائيد )
http://www.ipetitions.com/petition/Petition_to_Russian_Government/index.html


براي ديدن صفحه Petition نيز ميتوانيد به اين لينك برويد و بعد از باز شدن از Unicode-utf-8 استفاده فرمائيد.
Download file

۱- ما شعار" مرگ بر دیکتاتور" و بلاانقطاع شعار " مرگ بر روسیه" مردم ایران در روز جمعه 26 تیر 1388 را برآیند خرد جمعی در اعتراض به خاطرات تلخ از حاکمان گذشته تزاری در تجزیه و دست اندازی به خاک ایران، در راستای وصایای پترکبیر؛ ﻋهدنامه سنت ﻧﺎﻣﻪ ﺳﺎن ﭘﺘﺮزﺑﻮرگ در سال 1723؛ قرارداد گلستان در سال 1813؛ عهدنامه ترکمنچای در سال 1828؛ سپس تجزیه خاک ایران در آسیای میانه در قرارداد آخال تپه در سال 1881؛ تقسیم ایران و نقض حق حاکمیت ملی ایران در دو قرارداد ذلت بار استعماری 1907 و سپس 1915؛ نهایتاً به توپ بستن مجلس نوبنیاد شورای ملی ایران توسط کلنل ولادیمیر لیاخوف روسی در 23 ژوئن 1908 و سپس پیگرد و دستگیری و کشتن آزادیخواهان و رجال سیاسی صدر انقلاب مشروطیت در ایران توسط قزاق های روسی است؛ می دانیم.
2- شعار " مرگ بر روسیه"، اعتراض خرد جمعی ایرانیان نسبت به اشغال خاک ایران توسط ارتش سرخ اتحاد شوروی در سال 1941 و سپس عدم تمکین به تخلیه آن پس از پایان موعد مقرر در جنگ جهانی دوم و نهایتاً اقدام به تجزیه بخشی هایی از خاک ایران در آذربایجان و کردستان در سال 1946 و همچنین تحمیل قرارداد استعماری نفت شمال در موافقتنامه قوام – سادچیکف در سال 1947 است؛ تلقی می شود.
3- شعار "مرگ بر روسیه"، اعتراض خرد جمعی ایرانیان نسبت به تضییع حقوق محرز ایران- تحت حاکمیت مساوی و مشاع- در دریای خزر از 50 درصد در قراردادهای سال 1921 و 1940 و سپس کاهش به 13درصد، پس از فروپاشی اتحاد شوروی در دوران ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین است. همچنین با برپایی نیروگاه هسته ای بوشهر با تکنولوژی عقب افتاده، مبالغ گزافی را اضافه بر اصل مبلغ – 800 میلیون دلار- از خزانه و سرمایه ملی ایران به بهانه های مختلف کسب کرده است؛ قلمداد می شود.
4- شعار " مرگ بر روسیه"، اعتراض به تضییع حقوق و خرد جمعی ایرانیان در انتخابات ریاست جمهوری خرداد 1388 و نهایتاً در به رسمیت شناختن حکومت کودتایی محمود احمدی نژاد از سوی کرملین و همراهی مسکو با نظام نوینی در ایران است که در آن سید علی خامنه ای، ولی فقیه همچون ملاعمر اقدام به استقرار " حکومت اسلامی ایران" از نوعی طالبانی و زیر پا گذاشتن آرا و خواست مردم کرده است؛ شمرده می شود.
شعار " مرگ بر روسیه"، اعتراض خرد جمعی ایرانیان نسبت به سخنان " پاول زریفولین" است که در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، بعنوان ناظر از سوی دولت روسیه شرکت کرده بود. وی در گزارشات رسمی خود برای دولت روسیه قید کرده است که " انتخابات ریاست جمهوری ایران که در آن محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری فعلی پیروز شد، کاملاً بر اساس اصول دمکراسی بود." زریفولین در ادامه افزود: " من بعنوان ناظر در بسیاری از انتخابات مانند بلاروس و مولداوی شرکت داشتم اما چنین انتخابات آزادی مانند ایران را در هیچ کجای دیگر ندیده بودم."
بدین ترتیب " دیمیتری مدودف، رئیس جمهوری روسیه، اولین مقام خارجی بود که پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری اخیر ایران، به محمود احمدی نژاد تبریک گفت." سپس "سرگی ریابکوف"، معاون وزیر خارجه فدراسیون روسیه با چشم بستن بر تقلبات گسترده و آماده شدن حاکمیت برای سرکوب خونین و گسترده بسیاری از ایرانیان بی دفاع ، با این استدلال که : " مسکو انتخابات ریاست جمهوری برگزار شده در ایران را از امور داخلی این کشور می داند و از سفر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران به فدارسیون روسیه استقبال می کند." بدینوسیله خشم مردم ایران در داخل و خارج از کشور را برانگیخته است. بنابراین بسیاری از هموطنان ما در ایران تلاش دارند تا با طرح شعار " مرگ بر دیکتاتور" و بلاانقطاع انتشار شعار " مرگ بر روسیه"، اعتراض عمیق ملی و میهنی خود را از حمایت کرملین از دولت کودتایی احمدی نژاد و حامیان خارجی آن ابراز دارند. در نتیجه شعار " مرگ بر روسیه" در حقیقت ترجمان زبان گویای تمامی ایرانیان در داخل و خارج از کشور است که سیاست های استعماری گذشته و کنونی کرملین در ایران را بشدت تقبیج و محکوم می کنند.
اما در کرملین این اعتراض ملی و مردمی را با ادبیات جمهوری اسلامی ایران ترجمه کردند." وزارت خارجه روسیه می گوید که افکار عمومی در ایران دیدگاه مثبتی به روابط ایران و روسیه دارد و شعار دهندگان ضد روسی تعداد انگشت شماری در این کشور هستند."
بنابراین ما امضاء کنندگان این بیانیه همگام با خرد جمعی ایرانیان در داخل و خارج از کشور، خواهان آن هستیم که دولت فدراتیو روسیه، جداً از دخالت در امور داخلی ایران پرهیز کرده و حمایت خود را از حکومت غیر قانونی محمود احمدی نژاد قطع کرده و بطور رسمی اعلام نمایند که حکومت کودتایی احمدی نژاد را به رسمیت نمی شناسند.
ما امضاء کنندگان این بیانیه بر این باور هستیم که دولت روسیه تلاش دارد تا ایران را در یک تله سیاسی گرفتار ساخته تا بدین ترتیب از تباه ساختن آن، بیشترین امتیازات استعماری را در سطح منطقه ای و بین المللی دریافت کند.
لذا ما امضاء کنندگان این بیانیه از تمامی هموطنان ایرانی و سایر آزادیخواهان بین المللی که در پیکار سیاسی – اجتماعی پس از کودتای احمدی نژاد و ولی فقیه در 22 خرداد 1388، مبارزات مردمی ایرانیان را در کشورهای خود مورد حمایت های خویش قرار داده اند ، درخواست می کنیم تا بمنظور همبستگی با مبارزات مسالمت آمیز، دمکراتیک و ضد استعماری ایرانیان آزاده در داخل کشور؛ در محل اقامت خود برای حمایت علنی و عملی از این مبارزات، در آغاز به مدت 2 روز در مقابل سفارتخانه های جمهوری فدارتیو روسیه، اقدام به اعتصاب غذای تر نمایند.
ما امضاء کنندگان این بیانیه از تمامی ایرانیان درخواست می کنیم تا کالاها و مصنوعات روسی در داخل و خارج از کشور را مورد تحریم قرار دهند. ما همچنین از تمامی کارشناسان و متخصصین ایرانی در داخل کشور تقاضا می کنیم که همکاری های سیاسی، نظامی، امنیتی و ... با طرف های روسی را به حداقل ممکن رسانیده و یا پایان دهند.
باری، این روشی موثر در مبارزه ای پیروز و هدفمند با نظام دیکتاتوری و استعمار خارجی در ایران است.

امضاء کنندگان: ( به ترتیب الفباء)

هوشنگ اسدی؛ رضا اغنمی؛دکتر خسرو اکمل؛ دکتر افشین الیان؛ نوشابه امیری؛ مهندس فریدون امیر ابراهیمی؛ جمال بزرگ زاده؛ فواد پاشایی؛ دکتر محمد جاسمی؛ دکتر مهدی حائری؛ دکتر غلامرضا حسین بر؛ حسین زربخش؛ محسن سازگارا؛ پژمان سلیم؛ مهندس حسن شریعتمداری؛ ناصر محمدی؛ محسن مخملباف؛ میرمحسن میراسکندری؛ مهندس کیومرث نعیمی؛ دکترعلی رضا نوری زاده؛ احمد وحدتخواه

July 28, 2009 04:43 PM


advertise at nourizadeh . com