May 21, 2018

پنجره ای رو به خانه پدری پنج شنبه 20 اردیبهشت

nor4-300x160.jpg

در این شماره از برنامه پنجره ای رو به خانه پدری برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوریزاده آغاز می نماییم. سپس به گفتگو با میهمان عزیز برنامه جناب دکتر محسن سازگارا خواهیم پرداخت.
چهل و هشت ساعت پس از خروج دونالد ترامپ از برجام اوضاع آشفته بازارایران آشفته تر شد. جلسه در حضور مقام معظم رهبری به جایی نمی رسد. تا جایی که آقای شمخانی با ولایتی دست به گریبان می شوند. حالا هرکدام تقصیر را بگردن دیگری می اندازد. کیهان حسین بازجوی شریعتمداری فریاد میزند برجام پاره شد، زمان آتش زدن است. اینها در واقع کعبه وطن را آتش میزنند.

پرچم آمریکا را در برابر لاریجانی و در مجلس شورای اسلامی آتش میزنند. دیروز گفتم این اهانت به ترامپ نیست. اهانت به ملت آمریکاست. وقتی آخوند جاهلی بر منبر میگوید اسراییلی ها، سر همه تان را میبرم تا عزاداریم برای امام حسین قبول بشود. این اسراییلی ها را نمی ترساند. وسیله بدست آقای نتانیاهو میدهد تا بمباران هایش را در سوریه برسر فرزندان این سرزمین را شدیدتر کند. با رژیم جاهلی روبرو هستیم که در برابر طوفانی که در راه است نه فقط سرش را خم نمیکند بلکه میخواهد به جنگ آن برود. با شمشیر های چوبی و با الاغهایی که حتی حرکت هم نمیتوانند بکنند.

جناب سازگار وقتی دیدید پرچم آمریکا را آتش میزنند چه احساسی داشتید؟؟؟

نادانی و جهل و بیسوادی چه میتوان گفت. من بزرگترین سرزنشی که به آقای خامنه ای دارم اینست که یک دیکتاتور بزدل و بی لیاقت است. بزدل به آن دلیل که دیکتاتورهایی مثل استالین آگر کاری میکردند با جرات میگفتند که ما آنجام داده ایم و مسئولیتش را هم میپذیرفتند. از آنجا که ایشان بزدل و ترسو هستند بر سر مسئله مسدود کردن تلگرام، با اینکه دستور خودش بوده است لاکن در پشت پرده نشسته و قوه قضاییه بجای وی سینه سپر کرده است. در مورد پروسه هسته ای هم 18 سال است ایشان مملکت را به چاله ای پر از تحریم برد. و دولت نادان احمدی نژاد مملکت را به چاه انداخت .و وقتی که به بن بست رسید و دیگر پولی برای سوریه و لبنان نداشت که در آنجا خرج کند آن پشت نشست و روحانی و کابینه اش را جلو افتادند وتوافقنامه را امضاء کردند. اگر خودش جلو بود و مسئول بود آنوقت موشک هوا نمیکردند و رویش بنویسند اسراییل نابود گردد. یا پو لهای نقدی که از آمریکا گرفتند در منطقه خرج سوریه و حزب الله و حوثی ها بکنند و موشک بدهند به عربستان بزنند و این بشود که شد.
من هیچ ارادتی به ترامپ و کابینه اش ندارم اما اگر خانم کلینتون هم بود بدلیل کارهای سه سال گذشته که خلاف روح برجام بوده است، طرح فرانسه را میپذیرفت. برجام در مقدمه اش آورده بودند که ایران با دنیا همکاری میکند و و در راه صلح جهانی همراهی میکند.خوب !!؟؟ عمدا کردند و آوردند به جایی که نباید میآوردند . اما ترامپ زد زیر تمام قرارداد و بیرون آمد.
هم اکنون خامنه ای برخلاف حرفهای تندی که زده بود که آتش میزنیم و اگر شما پاره کنید.....!!!حالا میگوید با اروپاییان مذاکره میکنیم به شرطی که شما تضمین عملی بدهید. چه تضمین عملی؟؟؟

دولت های اروپایی حرمت امضاء شان را نگه داشتند و از برجام بیرون نرفته اند ولی تاکید کرده اند که باید مسئله دخالت های ایران در منطقه و موشکهای بالیستیک باید حل شود. اما در عمل کمپانیها و شرکت ها و بانکها هستد که وقتی آمریکا فشار بیاورد کنار میکشند و به دولتهایشان هم گوش نمی کنند.

دکتر نوری زاده : آنچه شما اشاره نمودید که آگر کلینتون هم بود همین بود. این حالت ضدیت با ترامپ باعث شده بعضی از دوستان حقایق را نبینند.شما خودتان را در جایگاه آقای ترامپ بعنوان رئیس بزرگترین قدرت سیاسی ونظامی و اقتصادی و امنیتی جهان ببینید چه تصمیمی گرفته است. بعد از آنکه آمریکا به افغانستان و عراق رفت اول امید داشتند نهاد دمکراسی کاشته شود و عملا مکانیزمش هم دارد کار میکند. یعنی در عراق هر چها سال یکبار انتخابات برگزار میگردد. مشکل از اینجا آغاز میشود که ملت عراق آقای ایاد علاوی را انتخاب میکند ولی با دخالت جمهوری اسلامی یک فاسد جنایتکار به نام نوری المالکی نخست وزیر میشود که داعش را در دامان منطقه میگذارد. ویا در سوریه مردمش با آرامش و بدون تفنگ خواستار تغییر بعضی از استانداران بودند اما اقای اسد با اتکا به جمهوری اسلامی مردمش را میکشد و آواره میکند. ویا در فلسطین بعد از اسلو فلسطینیان داشتند با اسراییل به سوی صلح پیش میرفتند. اما پولهای جمهوری اسلامی و انتحاری های حماس و گرفتن سرباز اسراییلی از اسلو دور شدند.امروز آقای محمود عباس دست و پایش در پوست گردوست و اسراییل دارد با حماس بازی میکند.و از انطرف رژیم جمهوری اسلامی دارد پول میدهد تا مانع وحدت حماس و فتح شود. در لبنان این مناظر زشتی که این چند روز اخیر دیدیم حزب الله با پنجاه میلیون پرداختی از طرف حکومت اسلامی ایران صاحب کرسی بیشتری شد و از آنطرف اینهمه امام زمان امام زمان میکنند کجاست؟؟؟ شما جای آمریکا باشید چه میگویید . موشکهای جمهوری اسلامی دارد به عربستان میخورد که دارد یک برنامه انقلابی اصلاحات اجرا میکند.
شما چه میگویید؟؟؟ آثار این چه خواهد بود و مردم سرنوشتشان چه خواهد شد؟؟

دکتر سازگارا: من ناراحتم وقتی لیست بلاهایی که قرار است به سر ایران بیاید را میبینم میدانید که تحریم های آمریکا مجموعه ای پیچیده از قوانین است.
وزیر خزانه داری آمریکا صراحتا اعلام کرد طی دو مهلت 90 روزه و 180 روزه این تحریم ها بر میگردند. این مهلت ها را گذاشته اند تا کمپانی ها یا شرکت ها خودشان را تطبیق بدهند. این مهلت سه ماهه در ششم ماه آگوست تمام میشود. این تحریمها عبارتند از :

۱- خرید و فروش دلار توسط دولت ایران ممنوع میگردد.
۲-خرید و فروش طلا و فلزات گرانبها مثل طلا ممنوع میگردد.
۳-خرید و فروش مستقیم و یا غیر مستقیم فلزات به ایران از قبیل آلمینیوم فولاد گرافیت ذغال سنگ و نرم افزار های صنعتی ممنوع است.
۴-داشتن ریال و نگهداری آن تحریم میگردد. این موضوع صراف ها را تحت تاثیر قرار میدهد.
۵-خرید و فروش اوراق قرض الحسنه ایران
۶-صنایع خودروسازی ایران ظرف مدت 90 روز تحریم خواهند گردید.

سه تحریم قدیمی هم اجرایی میگردد.

۱-واردات فرش و مواد غذایی به آمریکا
۲-صادرات مستقیم قطعات هواپیماهای بویینگ و ایرباس حتی همین هواپیماهای سوخوی روسی چون قطعاتش آمریکایی است.
۳- یک سری مجوز هایی که قبلا صادر کرده بودند همگی ملغا میگردد. مگر کمک های بشر دوستانه و مجوز های دارویی که قبلا داده بودند.

دکتر نوری زاده :
زمانی که خانم اولبررایت وزیر امور خارجه بود آمدند و واردات فرش و زعفران را آزاد کردند و بسیاری از ایرانیان در این تجارت وارد شدند و بعضی از این سپاهیان فداکار ده ها هزار قطعه فرش به امریکا فرستادند. آنقدر در انبارها فرش جمع شده که بعضی از فرشها که ده هزار دلار می ارزد را در حراجی ها به هزارو پانصد دلار میفروشند.

دکتر سازگارا :

اما سر 180 روز یعنی در 15 نوامبر تحریم های اصلی برمیگردد.

۱- تمام شرکت های اپراتور در بنادر از قبیل شرکت دریایی جمهوری اسلامی و صنعت دریایی ایران مورد تحریم آمریکا قرار میگیرد.

۲- معاملات مربوط به نفت خرید و فروش و شرکت نفت ملی ایران و شرکتهای نفت کش ایران شرکتهای نفت و فراورده های پتروشیمی مورد تحریم و معامله با آنها ممنوع میگردد.

البته آمریکا یک مهلت اضاف هم گذاشته که قبلا هم گذاشته بوده است.هر کس تخطی بکند هم مورد تحریم و جریمه قرار میگیرد.

۳- تمام بانکها و موسسات مالی دنیا با بانک مرکزی ایران ممنوع المعامله میشوند.

دکتر نوریزاده:
آیا فکر نمیکنید که این مهلت سه ماهه اول را قانون گذار برای این گذاشته که شاید جمهوری اسلامی برگردد؟؟؟

دکتر سازگارا:
نه، این سه ماه و شش ماه را برای تجارو شرکت های غربی گذاشته اند تا خود را تطبیق دهند.
چیزی که آقای ترامپ گفت درست است. تحریمهایی که دارد برای ایران برمیگردد در تاریخ بی نظیر است و تا کنون هیچ کشوری به این وسعت تحت تحریم آمریکا نبوده است.

۱- خدمات مربوط با شرکت های پیام رسانی مرتبط با مسائل مالی مانند سویفت کد
۲- تحریم خدمات بیمه

۳- تحریم انرژی ایران
یکسری تحریمهای دیگر هم هست که لغو شده بود و مجددا اجرایی میگردند

تحریمها نفت و انرژی و درآمد و بیمه و بانک و شریانهای اصلی اقتصاد ایران را در کنترل خودش میگیرد کی بلا سرش میآید؟؟؟ البته مردم ایران.

آقایان سران سپاه ابراز خوشحالی کردند چون آنها کاسبان تحریم هستند.


درادامه برنامه در ارتباط با اختلافات وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و اظهارات محمود علوی و دیگر مسائل مهم با دکتر سازگارا به تبادل نظر خواهیم نشست. با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

A Window to the Fatherland – Thursday 10 May 2018

We begin tonight’s edition of A Window to the Fatherland with Dr. Alireza Nourizadeh reading one of his poems from the book of his collected works.

Dr. Alireza Nourizadeh:

In tonight’s edition of A Window to the Fatherland we will be discussing the aftermath of the US withdrawal from the nuclear deal with Iran with our special guest Dr. Mohsen Sazegara, as the Iranian economy takes a turn for the worse in anticipation of massive US sanctions.

There are reports that the spat between the various factions of the regime as to which one of them is responsible for the failure of the regime’s foreign policy has led to open quarrels between Shamkhani and Velayati, while Hossein Shariatmadari of Kayhan daily has called for the tearing up of the deal and MPs have been burning the US flag in the Majles.

But in reality, the Islamic republic regime is setting fire to our country by refusing to accept that it is to be blamed for the current situation by pursuing its insane ideological aims in the region.

Dr. Mohsen Sazegara:

What can one say about a regime of ignorance and insanity? Khamenei is surely the most timid dictators of all times as he refuses to accept his own personal responsibility for what has happened to the nuclear deal.

He is the one who has ordered the banning of Telegram messaging app but he is hiding behind other officials, as he knows how unpopular this mad decision is.

It is the same story with the nuclear deal as for 18 continuous years it has been Khamenei who has had the final say on Iran’s nuclear program. During the Ahmadinejad’s era his insane policies led to the imposition of all the devastating sanctions that the US is now bent to revive.

Then when they all reached a dead end in their foolish policy, they brought the Rouhani factor to the fore to sort the mess out for them, but still kept pushing with their destabilizing and destructive policies in the region.

I am not a Trump fan but even if Clinton were in power she would have done the same today as the first paragraph of the nuclear agreement stipulates that after the deal Iran will cooperate with the international community in achieving peace for the region.

Dr. Alireza Nourizadeh:

You mentioned about a situation where Clinton was in power. The opposition to Trump has become a fashion and even some of our own friends have become blind to seeing the truth.

The US, as an imperial power, has the capability to help people under dictatorships to seek a better future for themselves and achieve democracy as we can clearly see in Iraq.

The problem is that corrupt and despotic regimes like the Islamic republic in Iran try to interfere in this process and instead install puppet and corrupt people like Nouri Al Maleki in power by splashing millions of dollars of cash among their stooges and agents.

Dr. Mohsen Sazegara:

I tremble with fear when I see the list of the damages that will be inflicted on our country after the US withdrawal from the nuclear deal.

They include a ban on the sale and purchase of US dollar by the Iranian government;

A ban on the sale and purchase of Iranian fold;

A ban on the sale and purchase of Iranian precious metals;

A ban on the sale and purchase of Iran’s bonds on international markets;

A ban on the import of US made foods into Iran;

A sanction of Iran’s car manufacturing companies;

A ban on the ale of passenger airplanes to Iran;

A sanction on Iran’s air and sea passenger and transport firm;
A ban on the import of any Iranian petrochemicals;
And the list is endless with the aim of stifling the country’s economy soon.
And yet, the commanders of the Revolutionary Guard have “congratulated” each other for all these catastrophic consequences that awaits Iran and the Iranians!

لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/38810

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/ABp-BhZ_hvA

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/fvvj1p21pmva

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/fs0dwmm3dayg

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1plLa5xhmMd5n3DjNx9Ewn327qxzQ2Yi_/view?usp=sharing

May 21, 2018 11:46 AM


advertise at nourizadeh . com