August 20, 2018

تفسیر خبر جمعه ۱۹ مرداد

در این برنامه بررسی خواهیم کرد:
تحریم های در راه و پیامدهای آن
بازار ارز و اعتراضات رو به گسترش مردم نسبت به گرانی و اوضاع وخیم اقتصادی
بحران رو به گسترش میان واشنگتن و تهران

نیز نگاهی خواهیم داشت به آنچه که در عرصه حقوق انسان ایرانی میگذرد
و پرسش هائي ديگر در همين زمينه

ميهمانان : آقايان عليرضا نوري زاده و محمد نوری‌ زاد

چالنگی: در ابتدای برنامه به دیدن گزارشی از مراسم مجلس سوگ هفتم زنده یاد دوشیزه هما سلطانی دختر عبدالفتاح سلطانی خواهیم نشست و از آقای نوریزاد میپرسیم شما که آنجا بودید چه دیدید از این پدر در سوگ نشسته ؟

نوری زاد: یک واژه ای دارم بنام از نردبان بالا رفتن ، یکبار رفتم گنبد امید کوکبی در زندان بود رفتم به خانواده اش سر زدم و یکی از شبکه های تلوزیونی با من مصاحبه کرد، از همانجا به خامنه ای گفتم ،در مرکز خویشاوندان خود یک نردبان بگذارید و بالا بروید و تا شعاع چند کیلومتری بین تمام خویشاوندانتان و حواریون تان یکی مثل امید کوکبی در بین آنها پیدا میشود، این را در مورد آقای عبدالفتاح سلطانی هم میگویم ، به قوه قضاییه هم میگویم اگر در بین خودشان یک نردبان بگذارند در شعاع چند کیلومتری این سیستم قضایی یک عبدالفتاح سلطانی پیدا میکنید که بخاطر دیگران و سرزمینش از زندگی خودش بگذرد، انها اورا به این خاطر که کانون مدافعان را تأسیس نموده زندانی نکرده اند او را به این جهت در آنجا نگه داشته اند که مدافع بهاییان و مردم ظلم دیده و جوانانی بود که گناهی جز گفتن حق نداشتند و سیتم قضایی عمداً ایشان را زندانی نمود، چون آلت دست اداره اطلاعات و سپاه است و از آزادی او رنج میبرند،. او یک ایرانی واقعی است، که در شعار او ادب و راستی و درستی پراکنده میشود، بهر حال جمعیتی جمع شده بودند که به او بگویند ما می فهمیم که چرا رنج میبری ، تو که نصف محکومیتت را گذرانده بودی و باید بیرون می آمدی، ترا چرا نگه داشته اند ، انصافاً آزمونهایی بر سر راه انسان قرار میگیرد، اینکه مردی در گور دخترش برود و آینده ای از شادی و خوشحالی برای هموطنانش آرزومند باشد. این نشانگر این است که او شعار نمیداد و درون خودش را آشکار میکرد.

چالنگی :این حکومت چرا از عبدالفتاح سلطانی میترسد؟؟

نوری زاده: یک نکته در سخنان شما هست که نکته مهمی است، اینها از انقلاب درس گرفتند، خوب هم گرفته اند، چون طبیعت شاه را هم ندارند و ذاتاً آدم کش هستند، در اول انقلاب من تعجب میکردم که خلخالی با زندانیان چگونه برخورد میکرد و یا لاجوردی ، در تاریخ به اندازه اینها جلاد نداریم. بهترینشان هم از اینها دفاع میکند، شما تآمل کنید که اینها در زندگیشان چند نفر را کشته اند، اصلاح طلبان هم دستشان بخون آلوده است، متاسفانه این ویژگی نظام شده است، بدترین آدمهای ساواک هم از اینها بهتر بودند ، خامنه ای فکر میکند با قتل و کشتن مردم میتواند مجتبی را بر مسند حکومت بنشاند،. این جلاد بودن در وجود اینها ذاتی است.

چالنگی : خامنه ای مگر پدر نیست وقتی عبدالفتاح سلطانی را میبیند چه میگوید؟؟

نوری زاد: آقای خاتمی ۱۵ راه کار ارائه داد که رژیم و مردم را از این وضعیت بحرانی بیرون بیاورد، اگر فکر کنیم تمام این راهکارها عملی شود و خامنه ای اجازه دهد ، آنچه اورا نگران کرده چهار چوب نظام و منافع شخصی اوست، که مردم یک نفسی تازه کنند ، تاکنون واژه براندازی را کسی بکار نبرده بود و وقتی او میآید و میگوید این نظام برای مقابله با براندازای و فروپاشی ابزار مقابله را در اختیار دارد و مقابله میکند. آقای خامنه ای و خاتمی و سپاه از چه نگرانند ؟ از بعد از فرو پاشی نگرانند ، تمام این آقایان دستشان به خون آلوده است در زمان خود همین آقای خاتمی چه کشتاری از دانشجویان و روشنفکران صورت گرفت و خود شخص خامنه ای دستور کشتار را داد، و این باعث شد که سیستم اطلاعت و سپاه و پلیس برای کشتن از هم سبقت بگیرند. وقتی آقای سردار همدانی میگوید من لات و لوت ها راسازماندهی کردم و در جنبش دانشجویی به جان دانشجویان انداختمشان، اینها بفکر پدر مادر و فرزند نیستند، بفکر فردای فروپاشی هستند، اینها میکشند تا فردایی شکل نگیرد.

چالنگی : آیا اساساً میشود فقط با قوه قهریه یک حکومت را نگه داشت؟

نوری زاده: اینکه همه به وسط پریده اند یعنی همه گردنشان زیر تیغ است. در تونس انقلاب شد و کسی کشته نشد ،در همین عراق بیش از بیست سی نفر کشته نشدند و اگر قرار بود بکشند باید خیلی ها را میکشتند ، در ایران کاری کرده اند که اگر از هم بپاشند هیچکدام جان سالم بدر نخواهند برد. اینها فاقد عاطفه هستند . خمینی حکم قضاوت به خلخالی و املشی و گیلانی و ربانی داد اینها از سر فرزندانشان هم نگذشتند و با چه اشتیاقی آدم میکشتند ،نه دین و نه شرف دارند.

چالنگی : شما به عنوان یک هنرمند این ادبیاتی که از زمان خمینی ایجاد شده و هنوز هم ادامه دارد و اکثر دولتمردان این حکومت با آن واژگان سخن میگویند حتی خود خامنه ای و در جای دیگر میگویند این تحریمها هیچ اثری بر مردم ندارد تفسیر شما چیست؟

یک نشستی بود در هفته وحدت بین شیعیان و اهل تسنن در وقت نماز هر کدام جدا گانه در سالنهای معین شده به نماز ایستادند ،این هفته وحدتشان. اینها مذهبی که پرورش میدهند مذهب فحاشی است اینها استعداد فحاشی را بصورت نمادین دارند و در بین آیت الله ها فراوان دیده میشود، و گمانشان بر این است که پرچم مذهب تشیع باید بر گرده عالم بنشیند،. موتور این هم قاطعیت است که آقای خامنه ای این را با فحاشی اشتباه گرفته است. قاطعیت در هوشمندی و ادب است، هیچکس با فحش دادن به جایی نرسیده است، خامنه ای یک ضعیف بزرگ است و این تربیت خامنه ای در بسیجیان تجلی یافته است .

نوری زاده : آقای خامنه ای دچار توهم شده است ، که ماه نوامبر میآید و دمکراتها در مجلس نمایندگان برنده میشوند و ترامپ را کنار میزنند و دوباره میدان دست جان کری میافتد، زهی خیال باطل . آقای خامنه ای حکم پایان خدمتش صادر شده است ولی مانند سربازی است که کارت خدمتش پایان گرفته و به او میگویند برو ، ولی او میخواهد بماند . نخیر، خود ایشان که بروند مجموعه نظام هم خواهد رفت، این را باید بداند که محمدرضا شاه برای بقای خودش آدم کشی نکرد ولی اینها کردند ، بعد روحانی میگوید برای تجدید رابطه با آمریکا باید رفراندم بگذاریم ، چرا نمیکنید تا حداقل برای خودتان روشن شود که حداقل ۹۰ در صد مردم خواهان دوستی با آمریکا و رابطه با آنها هستند لات و لوت های خودتان هم عاشق آمریکا هستند.
چالنگی : این اسلام پر برکت ۹ میلیارد دلارش گم شده است ، عده ای هستند که این اوضاع بنفعشان است و میتوانند از این بحران استفاده کنند و پولها را به خارج ببرند تفسیر شما چیست؟

نوری زاد: اگر ما از هر صنف انسانهایی را برای کشور داری انتخاب کنیم آخرین نفرات ابلهان و کودکان و ملایان هستند ،اینها هیچ نسبتی با مملکت داری ندارند و دقیقا هر آنچه که خمینی در بهشت زهرا گفت را دارند اجرا میکنند او گفت اینها غنائم جنگی است و
فی سبیل الله هم دارند به سوریه از این غنائم میدهند، این ها سوژه بسیار مناسبی برای دیگران هستند که در این عرصه میتوانند پولهای باد آورده ای را بچاپند، ایران در حال حاضر بزرگترین محل برای دزدی و پول درآوردن است،.

با ما باشید و برنامه تفسیر خبر را با دوستان وآشنایان خود به اشتراک بگذارید منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

Behind the Headlines – Friday 10 August 2018

Jamshid Chalangi:

In tonight’s program of Behind the Headlines:

The latest news of Iran, including:

What would the new sanctions mean to Iran’s already crisis-ridden economy?

The foreign exchange market continues its rapid fluctuations as the US-Iran face-off continues.

And the latest human rights abuses in Iran.

Our guests tonight are Dr. Alireza Nourizadeh and Mohammad Nourizad.

We begin with playing the video clip of the burial service of Homa Soltani, the daughter of human rights lawyer Abdulfattah Soltani.

Mr. Nourizad, you attended this service. Can you share your feelings with us please?

Mohammad Nourizad:

There is this expression among the Iranians, which says, “climb the ladder and see for yourself”.

I once gave an interview to a satellite TV station after visiting the political prisoner Omid Kokabi in jail. In that interview I directed my words at Ali Khamenei and asked him to “climb the ladder in the middle of the hundreds of his close family members and admirers and see for himself if he could find one single person whose decency and moral values could match those of Omid Kokabi.

We can now say the same thing about Mr. Abdulfattah Soltani and I ask the entire Iranian justice system to climb a ladder and see if they could find one single man of integrity and honour among their judges and interrogators and be ashamed of themselves for jailing this lawyer for defending political activists. Not only political activists, but also for defending our fellow Iranian Baha’is and innocent students.

Iran’s justice system and the judiciary are the stooges of the Revolutionary Guard and its intelligence unit and only act upon their whims.

Unlike the Shah, these rulers of Iran are born killers and executioners. Every single one of them has been responsible for the deaths of tens of people. Even their so-called reformists have been involved in crime against humanity and theirhands are stained with the blood of thousands of innocent people.

Dr. Alireza Nourizadeh:

The fact that all factions of the regime have now reacted to the uprising of the Iranian people indicates that they have all been responsible for the horrific conditions that the country and nation finds themselves in.

We have had revolutions in Tunisia and even Iraq too but at most 30 people were killed. The rulers of the Islamic republic have taken matters to such an extreme that when the regime falls none of them will be spared from the wrath of the people.

They are ruthless people with no sense of humanity. Some of them have even ordered the execution of their own children only to prove their loyalty to the mostinhumane and barbaric of them all, the ayatollah Khomeini himself.

They neither have any religion nor honour. They are just a bunch of murderers who have taken over a country.

Khamenei is now counting on the illusion of the Democrats winning the mid-term elections in US and the likes of John Kerry come to power to save his regime from collapse.

He is resorting to every plot to stay in power but the late Shah never wanted to continue with his rule at the cost of seeing his fellow Iranians being killed and left the country.


لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/41368

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/HxsCwRxLgTs

لینک دانلود:

http://iranefardalive.com/Archive/41368

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/so9wcoktalu3

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/x7mugws2ax6m

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1-eXrWNmvB1g9gKBLgQ9nnxJvq0cGQ1oP/view?usp=sharing

August 20, 2018 11:42 AM


advertise at nourizadeh . com