April 14, 2019

پنجره ای رو به خانه پدری جمعه ۱۶ فروردین

nor4-300x160.jpg

این برنامه از پنجره ای رو به خانه پدری را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می نماییم.
این سیلاب نوروزی و مصیبتی که در نوروزبرای ما رخ داد بسیاری از هموطنانمان آسیب دیدند در واقع تلنگری بود به هوشیاری ما، و ما را آگاه کرد که از این مجموعه دزد به وطن زده هیچ انتظاری نباید داشت، اینها گامی در راه وطن بر نمی دارند در زمان حادثه صدها مسئول بلند پایه در خارج از کشور بودند ، یاد گرفتند چطور با تورها مسافرت کنند از این طرف دوبی ابوظبی، مسقط از آنطرف تاجیکستان ارمنستان ترکیه اونهایی هم که ویزای شنگن دارند به اروپا می روند، اروپا گردی، اخیراً خیلی مد شده قبرس ترک نشین میروند و در کازینو ها قمار میکنند، در هر حال برای جمهوری ولایت فقیه همه ایران هم نابود بشود برایشان مهم نیست، مگه خمینی ککش گزید که صدام شهر ها و روستا های ما را از بین برد ؟؟ او عین خیالش نبود او میخواست به قدس از راه کربلا برسد!! که نرسید .
امروز میهمان عزیز و گرامی داریم که در حالی که دندان درد داشت اینقدر معرفت و لوطی گری و انسانیت که در تمام عمرش داشت، حاضر به گفتگو شد ، سلام میکنم به دکتر کردوانی عزیز

دکتر کردوانی : سلام بر شما و بینندگان گرامیتان ، پیش از هر چیز هم یکبار دیگر سال نو را تبریک میگوییم و هم اظهار همدردی میکنیم با هموطنانی که عزیزانشان و زندگیشان را در این سیل ویرانگر از دست دادند ما همیشه قلبمان در ایران و در کنار مردم آسیب دیده هستیم . و عرض تسلیت به خانواده هایی که عزیزانشان را از دست دادند

دکتر نوری زاده : دکتر من همینطور که نگاه میکردم که به این اظهار نظرات این کارشناسانشان که چرا سیل آمده ؟ و چطور در ارتباط با سیل سخن میگفتند و هرکدام دیگری را متهم میکرد و یکی روحانی را مقصر و دیگری سپاه را مقصر مینامید و مرتب به هم می پریدند ولی شما بعنوان یک انسانی که دلتان برای این مملکت می تپد آیا عجز و بیچارگی این نظام را در همه ابعادش در این سیل ندیدید ؟؟؟

دکتر کردوانی : کاملا فرمایش شما صحیح است در این سیل چند تا درس ما میگیریم ، نخستین درسی که هست این همدلی و همیاری خود مردم است و نشان دادند که چقدر صاف و بی غل و غش هستند و چقدر گذشت دارند، نمونه اش در شیراز که خود شما دیده اید که هم از میهمانهای نوروزی پذیرایی میکردند و هم به کمک سیل زدگان می شتافتند و عجیب اینکه قوه قضاییه بسیاری از حسابها که قرار بود باز بشود برای کمک به مردم، قوه قضاییه گفت ما این حسابها را میبندیم . در جایی که خودشان هیچ کمکی نمیکنند حال که مردم میخواهند کمک کنند قوه قضاییه با زور نمیگذارد.
دومین درسی که میشود گرفت، نشان داده شد که چرا امر تخصص مهم است ، یعنی این آقایان که از روز اول پس از انقلاب جهل تحت عنوان فرهنگی که گفتند تخصص مهم نیست تعهد مهم است نشان داده شد که در این ماجرای سیل چه حکومت کرده ، چه سپاه کرده نمونه اش خط آهن شمال نشان داده شد که چقدر مسئله تخصص در امور مملکت مهم است و این در امر مملکت داری هم میشود مشاهده کرد که این تخصص وجود ندارد و چقدر مهم است که انسانهای کاردان امور حکومت را به دست داشته باشند
و سومین مطلب در واقع بی لیاقتی کل حکومت است در اداره یک امری که خوب طبیعی است و این تنها قهر طبیعت نبود، قهر نادانی و نا کفایتی بود و اینکه هیچ برنامه منظمی برای این گونه وقایع ندارند و پیش بینی نشده بود و عجیب است که در این بحبوحه که چندین استان مملکت زیر سیل رفته و مردم بی خانمان شده اند و مردم عزیزانشان رااز دست داده اند و هستیشان را سیل برده است این آقایان دعواهای حیدر نعمتی راه انداخته اند و بجای اینکه به درد مردم برسند سپاه یک طرف ماجرا را گرفته و دولت در طرف دیگر ، و نکته ای را باید گفت و یکی نکرد، مسئولین محلی از جان مایه گذاشتند .ولی این از جان مایه گذاشتنشان اثر لازم را نداشته برای اینکه دست تنها بودند و حمایت نشدند و برنامه منظمی نبوده و به جایی نرسیده است معلوم نیست چرا سپاه خودش بدون هماهنگی با دیگر بخشها خودش به شمال رفته و خط آهن را منفجر کرده است تازه این خط آهنی که خودش کشیده !! یعنی نشان میدهد که دولت به مفهوم واقعی کلمه در این مملکت نیست ،.
دکتر نوری زاده : حرفهای محمد علی جعفری را هم شنیدید، طرف داشت برایش توضیح میداد که آقا نمیشود میگفت نه چرا اگرسوراخ کنیم درست میشود . یعنی بخاطر ندانم کاری هایش در جنگ بهمراه رحیم صفوی و رضایی حتی خمینی میخواست رضایی را اعدام کند!! من دیدم در منطقه شهریار یک آقای بنام بهزاد درخشان نایب رئیس شورای شهر بوده و یک نفر دیگر بنام مهندس منصور شهبازیان بعنوان شهردار بوده ، اینها یک کمیته پیش گیری تشکیل دادند قبل از اینکه بخواهد سیل نزدیک بشود و متخصص آوردند و جلو سیلی که میتوانست منطقه را نابود کند را گرفتند. آدمهایی محلی که میتوانستند شاید چاره اندیشی بهتری بکنند این آقایان سپاهی و دولتی کارشان را خراب کردند و باعث شد تلفات سنگینی در بعضی مناطق بوجود بیاید.


دکتر کردوانی: مردم محلی و مسئولان از استان گلستان تا لرستان و خوزستان همه از جان مایه گذاشتند در این سیل وحشتناک باید بلاخره یک رهنمود هایی بدهند که متاسفانه نبود متخصصین این حوادث را اسفناک تر نمود. من دربچه گی سیل را دیده ام و دیدم که بنیاد همه چیز را میکند و با خود میبرد بنابراین آمادگی، لازم دارد، پیش بینی، لازم دارد که در چنین مواقعی چه باید کرد.


دکتر نوری زاده : خوب شما در این گیر و دار ملاحظه میکنید که زمانی در ایران هر اتفاقی میافتاد مثل زلزله و سیل و آتش سوزی ، تمام جهان بلند میشدند و به یاری ایران میآمدند این عدم سمپاتی با ایران، من سئوال کردم از اینها، گفتند در اتفاقات گذشته ما با دزدی مواجه شدیم و چادر هایی که برای زلزله زدگان فرستادیم سفارتمان گزارش داد که اینها را دارند در خیابانها میفروشند یعنی این نظام دزد باعث شد که همدلی جهانی با ما کم بشود یعنی کشوری که گل سر سبد منطقه بود و همه دلشان میخواست به یاری ایران بیایند دچار مشکل شد ...........

با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید، منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

A Window to the Fatherland – Friday 5 April 2019

We begin tonight’s edition of A Window to the Fatherland with Dr. Alireza Nourizadeh reading one of his poems from the book of his collected works.

Dr. Alireza Nourizadeh:

This year’s Nowruz has been marked with the tragedy of the flood across Iran’s main provinces and many families are now mourning the loss of their relatives killed by the flood.

Hundreds of thousands of more people will soon face the destruction of their homes and farming lands which will leave them in despair for many years to come as they can expect no practical help from a regime whose officials have been touring in foreign countries during the new year’s holiday while the county has been witnessing a tragedy.

In a way this tragedy has opened the eyes of our people more as to how even ifIran is completely destroyed the regime would not give a damn as it could not care less about it.

We now ask our special guest of tonight Dr. Kazem Kardavani about his views on the crisis of the flood that has engulfed our country.

Dr. Kazem Kardavani:

You are right to say that we have now learnt a few bitter lessons form this flood tragedy.

Firstly our people have shown that how without the help of the regime they have done their best to manage the destructive consequences of this flood as clearly demonstrated by the people in Shiraz.

Many people have cut short of their Nowruz holidays to rush to the aid of the victims of the flood. It is a disgrace that the judiciary has threatened our people to stay away from offering voluntary assistance to the victims or face arrest.

The second important lesson is that how in today’s world only experts and the educated elite can offer practical solutions to the many problems of our nation.

From its inception forty years ago this regime has condemned our educated elite by accusing them of promoting western ideas and through its so-called culturalrevolution has only spread ignorance and backwardness based on religious superstition.

The third lesson is that Iran is ruled by an incompetent regime that has no interest or program for the prosperity, progress and peace of our nation and its destructive actions at home and abroad have reduced our country into a land of disasters.


لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/50712

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/5EHIkJ0fy7g

لینک دانلود:

https://vimeo.com/328656066

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/e9domm4etjrx

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/fr5v9nv2vcny

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1Scuglti7IUfD6vFTwsCL03zNcL02cqo_/view?usp=sharing

April 14, 2019 06:05 PM


advertise at nourizadeh . com