May 28, 2019

پنجره ای رو به خانه پدری جمعه ۳ خرداد

nor4-300x160.jpg

این شماره از برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می نماییم.امروز سالروز آزادی خرمشهر است.ما جنگ را بردیم چهل هزار اسیر گرفتیم ارتش دلاورمان و ارتش خونینمان که خنجر از پشت و در سینه داشت وارد خرمشهر شد چقدر زیبا روزی همه داشتند و این رژیم جهل و جور و فساد و سید روح الله کشمیری نخواست مردم ایران این پیروزی را بعد از ۱۵۰ سال جشن بگیرند شکست جنگهای ایران و روس را جبران کنند تکریتی خونخوار آمده بود که خوزستان را از ایران جدا کند کردستان و ایلام و کرمانشاه را، و سرباز ایرانی، افسر ایرانی دلاورانه رفت دفاع کرد و جلو پیشروی عراق را گرفت و بعد طرح و برنامه ریخت و فتح الفتوح را عملی کرد درود به روان تمامی انهایی که شهید شدند در راه آزادی حمید هویزه و خرمشهر و دزفول ، خدارا شکر روز بزرگی است به همه آنهایی که عشق ایران در رگهایشان است تبریک میگویم . روز بزرگی است فراتر از همه روزها و خیلی طبیعی است و نازنین خواهرم را هم تولدش را تبریک می گویم.

سپس اشاره ای به لیست های جعلی منتشر شده از غارت مملکت توسط ایادی حکومتی خواهیم نمود.
و با شما به سخن خواهیم نشست .....
من یک کتابی دیدم از یک دوست عزیزم بنام محمود خان خوشنام که در برنامه موسیقی تجارب زیادی داشت او همه احساس و اشعاری که قلبش را تکان داده است و آوایی که جانش را به رقص در آورده است و آهنگی که اشک در چشمش آورده است را در کتابی بنام از نجوای سنت تا غوغای پاپ جمع نموده است کندو کاوی در موسیقی معاصر ایران این کتاب به تازگی چاپ شده است و فرهنگ جاوید منتشرش کرده است.
در بخش دوم برنامه از علل سفرناگهانی یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان با شما سخن خواهیم گفت. یوسف بن علوی در تهران خیلی صریح و آشکارا گفت اوضاع خطر ناک است این بادی که دارد میاید کله تان را می کند سرتان را پایین بیاورید عربده نکشید رفیق هم هست با ظریف و سالهاست باهم حرف زده اند نصحیت کرد گفت با این آدم نمیتوانید کنار بیایید این باراک حسین اوباما نیست .
وساطتی که ظاهرا عمان کرده بود به نتیجه نرسید پاسخی که به او داده شد و باز گشت نومید کننده بود بهمین دلیل عمان خواست از خودش محافظت بکند وقتی ناو لینکلن اینطرف بغل عمان ایستاده قبل از ورود به خلیج فارس طبیعی است که باید عمان فکر خودش را بکند پادشاه و دولتمردان عمانی که مثل حاکمان بی غیرت جمهوری اسلامی نیستند !! نمیخواهند خار در چشم کشورشان برود در نتیجه عمانی ها باوزیر خارجه انگلیس نشستند و یک پیمان دیگر با هم بستند که در برابر هر خطری بریتانیا از عمان دوست و متحد دیرین دفاع کند و حمایت کند سلطان قابوس فارغ التحصیل انگلیس است و همان زمان افسران انگلیس به نیروهای عمانی آموزش میدادند، و این خیلی مهم است کهعمان هم در پناه امریکا و هم در حمایت بریتانیاست و اشاره شده هر نوع بحرانی که بخواهد به عمان اسیب بزند بریتانیا با تمام قوا در کنار عمان خواهد بود آقای محمود واعظی پس از گفتگوهای بن علوی گفته است ما حرفهایی که میزدیم در ارتباط با میانجیگری نبود همین سخنان یعنی مهر باطل زدند برمیانجیگری عمان ، و بیشتر آگاهان میگویند که طرح عمان برای پادر میانی بین آمریکا و جمهوری اسلامی به شکست انجامیده است .بهر حال عمان خیالش راحت است که هیچ چیز نمیتواند در این شرایط از جمهوری اسلامی نصیبش بشود . آقای ظریف قبل از این یک سفر به ترکمنستان داشت و به عشق آباد رفت و با رئیس جمهور و وزیر خارجه گفتگو کردو گفت ما میخواهیم روی شما حساب بکنیم شما نفت به ما بدهید ما مصرف میکنیم ما نفت به شما میدهیم شما بفروشید ترکمنستان هم راه های انتقال نفتش از راه روسیه و آذربایجان است و گفت ما در باره نفت نمیتوانیم و در مورد گاز بدهی گذشته اتان را هرچه از گذشته مانده به ما بدهید ما هم گاز به شما میدهیم، ۴ استان شمالی دارند از این گاز استفاده میکنند از آنجا ظریف رفت به هند ، در آنجا هم همین را گفتند گفتند ما خیلی نمیتوانیم به شما کمک کنیم اولا امریکا آن استثنایی که گذاشته بود را لغو کرده است و ما برای نفت عربستان و امارات و اندونزی نفتمان را تامین میکنند البته دست شما را هم خالی نمیگذاریم ولی فقط میتوانیم با روپیه هند به شما پول بدهیم، هند هم این را گفت ، بعد ایشان به ژاپن رفت و نخست وزیر ژاپن به او گفت بپذیرید و باآمریکا کنار بیایید ما ویرانی کشورمان را در جنگ جهانی دوم دیده ایم و اجازه ندهید کشورتان ویران بشود میگویند ظریف این دیدار را مثبت انگاشته است و از آنها ممنون بوده است و بعد به چین رفت در چین همه امیدوار بودند که چینی ها تاجر هستند با ما یکمقدار گرانتر حساب بکنند ولی معاملاتشان را به هم نزنند همان اول وزیر امور خارجه چین گفت ما تنیتوانیم از شما نفت بخریم بنابراین بهتر است که کوتاه بیایید و از خر شیطان پایین بیایید مگر بیاورید در آبهای آزاد و توسط دلالها کشتی شما را عوض کنند آنهم که آن گند آتش سوزی کشتی سانچی که انهمه تلفات و مشکلات ببار آورد بهتر است با آنها کنار بیایید و از خر شیطان پیاده بشوید احتمالا ظریف با خودش میگوید سیدعلی اون بالا نشسته و از این خر پیاده نمیشود مگر اورا بزور بکشند پایین که آنوقت جام زهر را بالا میکشدو ظریف هم در دلش امیدواراست که این تحریم ها به نتیجه برسد.......
و در انتها به دیدن چند گزارش تصویری می نشینیم.
با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید، منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

پنجره ای رو به خانه پدری جمعه ۳ خرداد

این شماره از برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می نماییم. امروز سالروز آزادی خرمشهر است که با شما در این باره به سخن خواهیم نشست. سپس اشاره ای به لیست های جعلی منتشر شده از غارت مملکت توسط ایادی حکومتی خواهیم نمود. در بخش دوم برنامه از علل سفرناگهانی یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان با شما سخن خواهیم گفت و همچنین از اهداف سفر محمد جواد ظریف به ترکمنستان، هند ، ژاپن و چین شما را با خبر خواهیم ساخت و در انتها به دیدن چند گزارش تصویری می نشینیم. با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید، منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/52438

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/pc-bcsefeTY

لینک دانلود:

https://vimeo.com/338288516

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/t4ei8knwwgau

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/voxtt2trx27z

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/126GJZh3zB8vZVwCVxSo6QnQI6H8YPJdC/view?usp=sharing

May 28, 2019 11:31 AM


advertise at nourizadeh . com