June 03, 2019

پنجره ای رو به خانه پدری پنجشنبه ۹ خرداد

nor4-300x160.jpg

این شماره از برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می نماییم. سپس همراه با شما خوبان به گفتگو با آقای دکتر محسن سازگارا خواهیم نشست:

دکتر نوری زاده :هیچ چیزی در جهان نمیتواند شگفتی آورتر از اینباشد که محمد علی نجفی دانشجوی ممتاز دانشگاه صنعتی و دانشجوی ممتاز ام آی تی ، مردی که در مقام وزیر و رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان جهانگردی شهردار تهران ، در هر کجا که رفت یک کار دزدی بزرگ را برملا و کشف کرد ۳ هزار بورسیه قلابی را فاش کرد در همان سه ماهی که در وزارت علوم سرپرست بود ، طبیعی است ایشان مورد مهر سید علی آقا نبود میگویند آقا مجتبی خیلی از او بدش میآید برای همه آشکار بود که اگر محمد علی نجفی در اتنخابات ریاست جمهوری شرکت کند حتما برنده خواهد شد پرونده پاک و صاف و دزد نبود.
امروز در برنامه بایکی از دوستانش صحبت خواهیم کرد اما من یک نکته ای را به شما بگویم ، چند ماه قبل یکی از این عوامل حسین طائب ، میدانید که اینها تعدادی بچه را فرستاده بودند به خارج یکی آلمان یکی به سوئد و یکی اینسوی و یکی آنسو و یکی از اینها خامنه ای را را می نشاند پشت سر داریوش کبیر و میگوید این دو تا یکی هستند،یکی دیگرشان صبح تا شب وهم زده کشفیات است کشف کردیم که فلانی با خانم فلانی شام خوردند ، کشف کرده اند !!!! آمدند و صحبت از زن دوم آقای نجفی شد اینکه آدم در جمهوری اسلامی زن دوم بگیرد یک چیز متعارفی است آقای ولایتی داشته شمخانی دوتا را باهم دارد ، بنابراین دو همسری و گاه سه همسری در این حکومت فراوان است و از زن دوم نجفی هم نباید خیلی تعجب کرد ؟؟!!
آدمهایی که کمتر در جلو چشم مردم هستند ازدواج سفید میکنند یک رسمی و دو تا غیر رسمی ، اما داستان او فرق میکند داستان نجفی پرستوهای حسین طائب بود ، حسین طائب در سال ۱۳۸۷ یکسال قبل از جنبش سبز ، پروژه پرستو ها را راه انداخت .
پرستو ها چه کسانی بودند؟ دخترانی بودند که به علت بی حجابی و یا فرار کرده بودند از خانه اینها را میگرفتند و آنها یی که زیباتر بودند به سراغ طائب می فرستادند طائب با آنها صحبت میکرد، میترساندشان که با این کاری که شده پدرت در میآید و دختر را داغون میکرد، آما جلوشان یک آینده روشن میگذاشت که خارج میفرستمت و مدیر شرکت میشی، این خانم آل آقا و آن یکی در دوبی اینها همه از پرستوها هستند، معمولاً اینها را سراغ کسی میفرستند که لازمش دارند یا میخواهند اورا به مسیری بکشانند تا از او استفاده بکنند مخالف جمهوری اسلامی مثل اون آقا وادارش کنند که از حکومت تعریف کند و بگوید آمریکا باید با جمهوری اسلامی گفتگو کند.
دکتر سازگارا درود بر شما

دکتر سازگارا : بنده هم خدمت شما درود و سلام دارم و چون هنوز در سفر هستم ممکن است تصویر
زیاد خوب نباشد: آقای دکتر نوری زاده والا من آقای دکتر نجفی را وقتی وارد دانشگاه صنعتی آریامهر شدم یکسال بعد ایشان فارغ التحصیل شدند ،در دانشگاه صنعتی آریامهر بسیار دانشگاه سختگیری بود ومعدل متوسط ۱۲/۷ بود که من وارد شدم یعنی خوشحال بود اگر با این نمره پاس میکرد بخاطر سختگیری اساسی ،و آقای دکتر نجفی با معدل ۱۹ و خورده ای فارغ التحصیل شد یعنی شاگرد اول تاریخ دانشگاه صنعتی بود، که شاید هنوز هم کسی رکوردش را نشکسته باشد او به دلیل استعداد درخشانی که در ریاضیات داشت همه اساتید به او توصیه کردند که رشته اش را از مهندسی به ریاضیات تغییر بدهد که داد و چون در زمان شاه شاگرد اول ها همه بورس میگرفتند و ازدانشگاه صنعتی وارد ام آی تی میشدند و ایشان نسلی از ریاضیدانها را هم تربیت کرده است.

دکتر نوری زاده :آیا در انجمن اسلامی در آمریکا باهم نبوده اید ؟؟

دکتر سازگارا : بله، حوزه بوستون تعدادی از بچه های فرهیخته صنعتی آنجا بودند و از حوزه های خوبی بود من ایشان را از آن روزگاران میشناسم و بعد از انقلاب هم ، دولت رجایی که داشت تشکیل میشد من به ایشان کمک میکردم که کابینه اش را بچیند و تعدادی از فارغ التحصیلان امریکا را به ایشان معرفی کردم که از جمله دکتر نجفی یکی از آنها بود البته از جاهای دیگر هم توصیه شده بودند ،مرادم اینست که هرکس با دکتر نجفی برخورد میکرد بسرعت جلب نظرش میشد و در یک زمان چند کار را با هم میکرد بهر حال او چه در وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش وزیر موفقی بود، و در سازمان برنامه هم خیلی موفق بود و همه از او تعریف میکردند و بلحاظ مشی شخصی، هم مردی ملایم و با گذشت بود.
من در دوره های مختلف اورا صادق دیده ام بزرگترین گناه نجفی به نظر من این بود که بعد از جنبش سبز تو روی خامنه ای ایستاد!! و این آن چیری است که دستگاه خامنه ای و طائب که آدمکش اینهاست خود طائبی که هاشمی از وزارت اطلاعات بیرونش کرده بود بخاطر تجاوزها و گندکاری ها و دسته گلهایی که به آب داده بود ، اینها زیر بال و پرش را گرفتند و دستگاه مخوف سپاه را بوجود آورده و شما هم توضیح دادید که چگونه پرستو سازی کردند و به جان خیلی ها انداختند ، من از خودش هم شنیده بودم که میگفت این خامنه ای از من خوشش نمیاید در مجلی هم با فشار بیت نگذاشتند رای بیاورد برای وزارت علوم با وجودی که زیرکانه در مجلس گزاره های توصیفی بیان کرد و گفت نظام جمهوری اسلامی ولایت فقیه جانش است قلبش است اینها گزاره های توصیفی بود که اودر مجلس گفت بهر حال رای ندادند ، من وقتی شنیدم که به او فشار میاورند که شهردار تهران شود خیلی تعجب کردم در خارج هم بودم و دستم هم به او نمیرسید.............. .

با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید، منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.


A Window to the Fatherland – Thursday 30 May 2019

We begin tonight’s edition of A Window to the Fatherland with Dr. Alireza Nourizadeh reading one of his poems from the book of his collected works.

Dr. Alireza Nourizadeh:

We continue the program with talking to our special guest of every Thursday, Dr. Mohsen Sazegara, for his views about news of Iran and the Middle East.

Nothing in this world can be more puzzling than to hear that Mohammad Ali Najafi, the prodigy of Iranian Sanati university and the MIT, the man who as deputy minister ran Iran’s budgeting and planning organisation and the country’s tourism ministry, and as the former mayor of Tehran revealing hundreds of cases of corruptions among the officials, has now murdered his second wife!

We know the fact that while Najafi was the mayor of Tehran he had attracted Khamenei’s wrath and that it is also rumored that his son Mujtaba also hated Najafi for his honesty and clean financial background among the army of corrupt people who run the regime.

This had led to the belief that if one day Najafi stood as a presidential candidate he would have certainly won the election.

Some biased people had criticised Najafi for marrying his second young wife but that is a personal matter and has nothing to do with anyone else. All in all, the news of Najafi killing his wife has come as a shock to all those who knew him.

Mohsen Sazegara:

I knew Dr Najafi from the time of both of us studying at the Aryamehr Industrial University.

The average mark to be able to enter this university was around 12.7 but Njafi’s mark had been 19, indicating that you were dealing with a genius in mathematics.

He later achieved a scholarship to continue his studies at MIT and on his return he trained a generation of Iranian mathematicians.

While in US he had joined the Iranian Students Islamic Society and after the revolution he joined the Rajaie cabinet and many of the US educated expertsjoined him in the ministry of education, which he ran very successfully.

I believe Najafi’s biggest “crime” had been to support the Green Movement openly, which meant standing up to Khamenei and his murderous cronies who cracked down on that peaceful movement.

Njafi had told many of his close friends and associates that Khamenei disliked him and it was the pressure from his household that forced him to resign as themayor of Tehran.


لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/52631

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/Of3Jb8BRIOs

لینک دانلود:

https://vimeo.com/339336967

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/y04gc9lajpxf

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/gwngkqo1frm2

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1TlIAYm5zdEt_b51k7k0DrmDt9WBadTN4/view?usp=sharing

June 3, 2019 09:38 AM


advertise at nourizadeh . com