April 20, 2018

پنجره ای رو به خانه پدری پنج شنبه ۳۰ فروردین

nor4-300x160.jpg

در این شماره از پنجره ای رو به خانه پدری برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر نوری زاده آغاز می نماییم. ابتدا نگاهی خواهیم داشت به سخنان احمد زاد هوش مدیر مدرسه جامعت المرتضی و پیشنهاد وی برای تاسیس کشوری به نام قم که متعلق به روحانیون باشد و در اختیار گذاشتن سهمی از درآمد پتروشیمی و نفت برای مخارج آنها. این پیشنهاد ما را بیاد زنده یاد شاپور بختیار و پیشنهادش به روحانیت در ۴۰ سال پیش می اندازد و در این میان به دیدن کلیپ سخنان این بزرگمرد خواهیم نشست. سپس از خبر دستگیری یک هموطن غیرعرب اهوازی که در شهر اهواز دیشداشه پوشیده بوده است توسط نیروهای امنیتی رژیم جهل وجور شما را مطلع خواهیم نمود و از دامن زدن به اختلافات قومی و نژادی توسط عوامل امنیتی با شما سخن میگوییم. در ادامه به دیدن گزارش تصویری از ضرب و شتم یک دختر ایرانی بجرم بی حجابی توسط ماموران نیروی انتظامی می نشینیم و باشما از سابقه این زنان که در خدمت نیروی انتظامی درآمده اند سخن خواهیم گفت و همچنین به آقای خامنه ای میگوییم عمامه ات را کمی بالاتر بگذار. کسی که دست بر روی دختر ایرانی بلند میکند از هرچه بگوییم پست تر است. در پی آن اشاره ای به برکناری رئیس اداره ارشاد استان خراسان در پی برگزاری کنسرت در نزدیکی مشهد به دستور علم الهدا خواهیم کرد و شما را دعوت به دیدن کلیپی شاد از رقص دسته جمعی در یکی از مراکز خرید خواهیم نمود. در بخش بعدی برنامه به دیدن ویدیو کلیپی از سخنان احمد زید آبادی یکی از محترم ترین افراد اهل قلم ، مردی که بی دلیل به زندان ولی فقیه فرستاده شد و آنقدر بر او فشار می آورند که تصمیم به خودکشی میگیرد خواهیم نشست و در این باب با شما صحبت خواهیم نمود. در بخش میانی برنامه به دیدن ویدیویی از سخنان دکتر شهاب نادری نماینده اورامانات در کردستان می نشینیم و از گرفتاری و معیشت مردم کرد مرز نشین با شما سخن میگوییم. همچنین شما را از طوفان بی سابقه در شهر یزد و چندین خبر دیگر داخلی آگاه خوهیم ساخت. با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.منتظر شنیدن نظرات شما در ادتباط با این برنامه هستیم.

A Window to the Fatherland

– Thursday 19 April 2018
Tonight’s edition of A Window to the Fatherland opens with Dr. Alireza Nourizadeh reading one of his poems from the book of his collected works.
Dr. Alireza Nourizadeh:
We continue tonight’s program with once again listening to the remarks made by the mullah Ahmad Zadhoosh, the director of Jameat Almortazi religious school about the idea of turning the holy city of Qum into the Vatican city of the Shias, where the clerical establishment would have its own independent “country” sustained by the revenue from Iran’s petrochemical and oil industries.
This suggestion reminds us of a similar offer from the late Shapour Bakhtiar some 40 years ago, as can be seen in this video clip that we will play in the memory of that great Iranian patriot who could foresee the dark age that the rule of the mullahs will bring to Iran.
We will later report on the arrest of one of our Arab compatriots by the security forces in the city of Ahwaz on the phony charge of wearing a deshdashe.
Later we will watch the footage of the horrific beating of a young Iranian girl by the criminal members of the morality policy in Tehran for her loose hejab cover, and will explain to you who these corrupt and violent vigilantes really are.
We will tell Khamenei to be ashamed of himself for being the ruler of these disgraceful criminals who serve his vile ideology. Khamenei has now turned into a demon and is the lowest of the low whose main pleasure is to see that our young Iranian girls are humiliated and beaten up by his thugs on our streets.
Later we will look at the news of the sacking of the head of Islamic Guidance Office in the province of Khorasan, following the mixed sex party and dancing of Iranian youth in a concert in the holy city of Mashhad.
We will also listen to the comments of the prominent journalist Ahmad Zeydabadi as well as Dr. Shahab Naderi the MP from the Iranian Kurdistan.
Stay with us for this edition of A Window to the Fatherland and share it with your family and friends.

لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/38304

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/RA8ApAPIeio

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/xixpsif8rlbs

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/a02fbledkf2c

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1IveIzGziMM4KtOzE1vIyFcBr3DRWPp2a/view?usp=sharing

April 19, 2018

پنجره ای رو به خانه پدری چهارشنبه 29 فروردین


nor4-300x160.jpg

این شماره از برنامه پنجره ای رو به خانه پدری متفاوت با برنامه های پیشین میباشد و برنامه را جناب دکتر محسن سازگارا اجرا مینمایند و میهمان برنامه جناب دکتر علیرضا نوریزاده هستند.

دکتر نوری زاده: تفسیر شما از حمله آمریکا و متحدانش چیست؟

دکتر سازگارا: تا آنجایی که من میدانم جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا و دونالد ترامپ طرفدار زدن ۲۰ نقطه حساس که نیروهای ایرانی و حزب الله هم در آنجا حضور دارند بودند اما جمیز ماتیس مخالف این مسئله بود و حرف ایشان پیش رفت و فقط ۳ منطقه مورد حمله قرار گرفت.

بحثی که شما در هفته گذشته مطرح نمودید احتمال در گیری اسراییل با ایران در خاک سوریه است.هرچند هنوز سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اظهار نظر نکرده است اما حمله به مواضع حزب الله جدی است.
دکتر نوری زاده : یکی از سفرای ایران در تلوزیون العالم میگفت که نابودی اسراییل هدف اصلی ماست.
اما در حال حاضر اسراییل میگوید زمان و مکان جنگ با ایران را ما تعیین میکنیم، ودر حال حاضر حضور ایران در جولان قابل تحمل برای اسراییل نیست. در زدن حزب الله با اروپا و آمریکا همصدا هستند ولی در مورد ایران اختلاف نظر دارند.
دکتر سازگارا: اعلام خبر اعزام نیرو به شمال سوریه توسط عادل جبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی و نقش عربستان و مصر را در سوریه چگونه میبینید و نظرتان چیست؟

دکتر نوری زاده: مصر سیاستش در مورد سوریه معتدل بوده و هیچگاه خواهان سرنگونی اسد نبوده است و روابطش را با سوریه ادامه داد چون یک دشمن مشترک داشتند. بنابراین مصر اگر نیرو میفرستد برای تثبیت سوریه است. اما سعودی ها قبلا قرار بود در قبال ماندن نیروهای آمریکایی پول پرداخت کنند اما تصمیم جدید دونالد ترامپ برای خروج از سوریه آنها را مجبور به اعزام نیرو برای حمایت از آنچه آمریکا میکرد شدند. و طبیعتا ترکها دیگر نمیتوانند با نیروهای سعودی در منبج در گیر شوند.

دکتر نوری زاده:نظرتان راجع به خروج رهبر معظم و آقای اسهاق جهانگیری از تلگرام چیست؟
دکتر سازگارا: بله روسها هم تلگرام را مسدود کردند. اما در ایران گرفتاری حکومت بزرگتر است و بیش از چهل میلیون نفر عضو تلگرام هستند و از این راه ارتزاق میکنند و با فیلتر کردن آن نارضایتی بسیاری ایجاد خواهد شد. مسئولین بجای حل مشکلات مردم در پی اعتراضات دی ماه چاره را فیلتر کردن تلگرام میدانند. حاکمیت به جایی رسیده که نه تنها نمیتواند مشکلات مردم را حل کند بلکه از حل مشکلات خودش هم عاجز مانده است.
دکتر نوریزاده:
تحلیلتان از سخنان آقای زاهد هوش در ارتباط با ایجاد کشور قم برای روحانیت مثل کشور واتیکان برای کشیشان چیست:

دکتر سازگارا :در اروپا از گرفتن زمینهای کشیشان شروع شد و به جنگ های خونین متعددی انجامید تا توانستند آنها را در واتیکان بگنجانند یعنی قدرت و ثروت کلیسا را محدود کردند. در ایران هم توی قم کردن این آقایان تکلیفش در میدان عمل مشخص میگردد. با نصیحت و توصیه نمیشود و این را هیچکس نمیتواند انجام دهد بغیر از ملت غیور ایران.
دکتر نوریزاده :
تفسیر شما از سخنان روحانی در ارتباط با ارتش چیست:
ارتش در کشتار مردم دستش به خون آلوده نیست. سفر سرتیپ امیر حاتمی به مسکو و در خواست مسکو برای ورود ارتش به جنگ سوریه مخصوصاً واحد هوانیروز ارتش که نیرویی قدرتمند است به عنوان اخطار باید گفت که هم بدنه ارتش و هم فرماندهان ارتش به هیچ وجه تمایل به شرکت در جنگ سوریه را ندارند و باید به آقای روحانی گفت که ارتش پناهگاه مردم است و ارتش را وارد این معرکه های بی سرانجام نکند.
دکتر نوریزاده : برداشت شما از سخنان مادر یک سارق مسلح که میگوید خامنه ای او را بخشیده اما اورا اعدام نمودند چیست ؟
دکتر سازگارا: طبق قانون اساسی آقای خامنه ای میتواند این کار را بکند اما بنده اطلاعی ندارم که اینکار را کرده است یا نکرده است.
بخشی از قوه قضاییه امثال قاضی صلواتی و مقیسه به بیت رهبری متصل هستند و طبق دستور احکام زندانیان سیاسی را صادر میکنند. و بخشی دیگر از این ساختار طبعیت نمیکند و به جاهای دیگری وصل است مدتی است که حرف آقا را کسی نمیخواند.
ما حکومت درست و حسابی که نداریم این حاکمیت مجموعه ای از سندیکاهای مافیایی است که گاهاً باهم بر سر غنائم درگیر هستند و هر کس ساز خودش را میزند و کسی به حرف خامنه ای گوش نمیکند.
دکتر نوریزاده:
آیا واقعا اعتراضات متوقف شده ، آیا در سال ۹۷ با یک حرکت بزرگ مردمی روبرو خواهیم بود و اگر قرار است چنین اتفاقی بیفتد وظیفه ما چیست؟؟
دکتر سازگارا: این حکومت سرنوشتش شبیه شوروی سابق است، تشکیل گروه های مافیایی و رقابت آنها باهم در زمان سقوط دولت کمونیستی و گسترش و ارسال آن به تمام دنیا ، نپرداختن حقوق بازنشستگان به علت بی پولی تشابه زیادی با نپرداختن حقوق بازنشستگان و کارگران در ایران بعلت ورشکستگی صندوق های بازنشستگی دارد و یکی از همین معترضان بازنشستگان و کارگران کارخانه ها هستند.
در مبارزات مدنی دو نقطه عطف خیلی مهم است ، نقطه اول آنجاست که عموم مردم به این مرحله میرسند که حکومت نمیتواند مشکلاتشان را حل کند و این را در اعتراضات دیماه نشان دادند و نقطه دوم مرحله ای است که رژیم زورش به مردم نمیرسد و در ایران این ماشین سپاه است که سرکوب را بعهده دارد و دیدیم که وقتی اعتراضات به شهر های کوچک رسید به مشکل خوردند
دکتر نوری زاده:
بعد از فرو پاشی نیروی جانشین کجاست؟
این پروسه چه مراحلی را باید بگذراند؟
دکتر سازگارا:
پاره ای از دوستان میگو یند روند فرو پاشی آغاز شده و دارد طی میشود و ما باید نیروهای اپوزیسیون را و مبارزان را جمع کنیم و در این فاصله باید مخالفین بتوانند در مقاومت مردم حضور پیدا کنند و مهر باطل شد بر پیشانی حکومت بزنند .
با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید . منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

A Window to the Fatherland – Wednesday 18 April 2018

Tonight’s edition of A Window to the Fatherland will be slightly different from our usual format, as Dr. Mohsen Sazegara will present the program and the guest is Dr. Alireza Nourizadeh.
Dr. Alireza Nourizadeh:
What is your opinion about the US-led attack on Syria?
Dr. Sazegara:
As far as I know the US National Security Advisor John Bolton and President Trump himself supported the idea of hitting 20 targets in Syria which included the bases where the Iranian and Hezbollah forces are stationed, but the Defence Secretary James Mattis had opposed this and at the end they only attacked three targets.
The debate that you started last week touched on the possibility of a war between Iran and Israel in Syria. Although the spokesperson for the US State Department has not yet made any comments about it, it appears that the attack on the Hezbollah positions have been quite serious.

Dr. Alireza Nourizadeh:

An Iranian ambassador was saying on the Al Alam TV that the regime’s ultimate aim is the destruction of the state of Israel.
However, the Israelis have said that they will be the ones who will decide about the time and place of a war with Iran and at this moment of time they are only rejecting the presence of the Iranian forces in the Golan Heights. They seem to be in agreement with US and Europe in targeting the Hezbollah forces at this stage but there is not such agreement in place as yet about Iran.
Dr. Sazegara:
What is your opinion about the proposed dispatch of Saudi Arabian forces to Syria and Egypt?
Dr. Alireza Nourizadeh:
Egypt’s position visa vi Syrian conflict has been one of moderation in tone and has not called for the overthrow of the Syrian regime as they used to face the same enemy. If Egypt dispatches any military force to Syria it will be with the intention of brining some stability to that country.

However, the Saudis had already agreed to pay the cost of the US forces to stay in Syria and the announcement by Donald Trumps that he wants the US forces out of Syria has now forced Riyadh to think of sending its own army into that country.

Dr. Alireza Nourizadeh:
What is your view on the news that Khamenei and Eshagh Jahangiri have decided to close down their account on the messaging app Telegram?
Dr. Sazegara:
The Russians have already blocked Telegram app, but the Iranian regime faces more than 40 million users of this popular app and any attempt to block or filter it will have a major backlash for it.
Instead of trying to respond to the economic and social demands of the Iranian people after the last December uprisings across the country, the regime is trying to block Telegram, as it is simply incapable of addressing the numerous socio-economic problems of the nation.
Dr. Alireza Nourizadeh:
What do you think of the comments of Zahed Hoosh about turning the city of Qum into the Vatican of Islam?
Dr. Sazegara:
In Europe the confiscation of the lands and wealth of the Church led to the curbing of its political power and I am sure the Iranian people will one day do the same to the power of the mullahs in Iran.

Dr. Alireza Nourizadeh:
What do you think of Rouhani’s comments when he said that the Iranian national army has never been implicated in any corruption case?
Dr. Sazegara:
That is true. In addition, the Iranian national army has not been involved in any criminal activity against the Iranian people too. It must be said that Iranian army has no intention or interest in getting involved in the Syrian civil war too. It is a popular and patriotic force and on the side of the Iranian people in any forthcoming change.

Dr. Alireza Nourizadeh:
What do you think about the execution of an Iranian youth while it had been suggested earlier that Khamenei had pardoned him.
Dr. Sazegara:
I do not know if Khamenei had done such thing. However, this regime is made up of several gangs and interest groupings and each one of them has its own rules and I would not be surprised if they ignore Khamenei’s orders too.
Dr. Alireza Nourizadeh:
Do you think the protest movements in Iran have fizzled out, or if they will be coming back in a much bigger size?
Dr. Sazegara:
The fate of this regime will be similar to that of the former Soviet Union. The infighting among the corrupt mafia-type gangs within the establishment and the economic bankruptcy, coupled with the ongoing nationwide protests will decide the fate of this regime.
However, in civil rights movements two factors paly very important roles for their success; one is that the majority of the people come to the conclusion that this regime cannot solve their problems, as they demonstrated during their recent uprisings; and the other factor is that the regime can no longer impose its rule and continue with crackdowns, which in our country is carried out by the Revolutionary Guard.
Dr. Alireza Nourizadeh:
And who would replace this regime in the event of its fall?
Dr. Sazegara:
Some of our friends say that the process of the downfall of the regime has already started and all we need to do now is to unite all our opposition forces to join our people to once forever stamp it out of our country.
Dr. Alireza Nourizadeh:

Stay with us for this edition of A Window to the Fatherland and share it with your family and friends.

لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/38278

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/qF0dPgXHaLo

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/afkhlt87maz1

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/anmdi47kztge

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1_go1pi55n343ouTMyf99R0F3SElZoAtb/view?usp=sharing

April 18, 2018

پنجره ای رو به خانه پدری سه شنبه ۲۸ فروردین

nor4-300x160.jpg

در ابتدای این شماره از برنامه پنجره ای رو به خانه پدری برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز مینماییم. سپس در باب محکومیت امجد حسین پناهی برادر رامین حسین پناهی به اعدام با شما به سخن خواهیم نشست.
باید پرسید او چکار کرده است ؟ مگرعشق ورزیدن به مردم کرد سرزمینش گناه است؟ او هیچگاه تفنگ دوست نداشته است چون عاشق کبوتران است. او اسلحه اش عشق است. تفنگ را قاسم سلیمانی ها و محسنی اژه ای ها دوست دارند.
ولی امر مسلمین جناب آقای خامنه ای آیا داغدار کردن پدر و مادران تو را خوشحال میکند ؟ چه میخواهی بکنی؟ اینهمه جوانان وطن را کشتی بس نیست؟ لوطی گری داشته باش و این پدر و مادر را خوشحال کن. آقای خامنه ای سرنوشت صدام و قذافی را بنگر و به فکر آینده خود باش. ایمان داشته باش هرگز در تاریخ روزی ثبت نخواهد شد که مردم بگویند رو حتان شاد.
در پی آن به دیدن ویدیو کلیپ سخنان کارشناسانه محسنی اژه ای در ارتباط با بحران آب خواهیم نشست . فردی فاسد و آلوده معاون قوه قضاییه میشود و سخنگوی قوه قضاییه هم هست با کارنامه ای سرتا سر فساد و دزدی حالا کارشناس آب هم شده و در باب بحران آب نظر هم میدهد . مردم اصفهان خوب تشخیص دادند ولی دزدی های شما ها را که دیدند برگشتند و پشت به شما کردند.
در ادامه نگاهی به داستان کاوه مدنی که فردی تحصیل کرده در انگلستان است خواهیم داشت .
کاوه مدنی کیست؟ | کاوه مدنی دانشمند ایرانی، استاد امپریال کالج انگلیس بود که به دعوت کلانتری رئیس سازمان محیط زیست به ایران آمد تا معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست شود. سال گذشته در پی خودکشی کاووس سیدامامی متهم پرونده جاسوسی محیط زیست، خبر بازداشت کاوه مدنی نیز منتشر شد. امروز گفته شد او و همسرش در پی انتشار عکس جنجالی کاوه مدنی از ایران خارج شده اند. او در سال گذشته به دعوت عیسی کلانتری – رئیس سازمان حفاظت محیط زیست – به ایران آمد و سمت معاونت آموزش و پژوهش را دریافت کرد و در مدت حضور با راه‌اندازی طرحی با محوریت زباله، به تدوین و اجرای برنامه موضوع محور با بازدهی زمانی مشخص در سطوح ستادی و ملی اقدام کرد و به گفته وی، طرح “بی زباله ” در گام نخست دولتمردان، برنامه ریزان و مجریان طرحهای آموزشی فرهنگی را نشانه گرفت تا با انجام اقداماتی هرچند کوچک ولی منطبق و سازگار با محیط زیست بتواند به انتقال و ترویج پیامهای محیط زیستی در جامعه پرداخته و این درک و آگاهی را بین مردم نهادینه سازد که برای داشتن محیط زیستی سالم و به دور از هرگونه آلودگی نباید منتظر تنها اقدمات بزرگ باشیم، بلکه با انجام رویدادهای کوچک اما فراگیر و هدفمند توسط تمامی سرمایه های اجتماعی، میتوان اقدامات بزرگی را نیز رقم زد.
بدنبال آن از خبر اعتراضات کارگران فولاد خوزستان و کارگران نیشکر هفت تپه شما را مطلع خواهیم نمود و همچنین از ممانعت ایتالیا از تحریم های جدید علیه ایران شما را باخبر خواهیم ساخت.
سپس اشاره ای به اعلام نرخ بیکاری در ایران توسط سازمان مرکز آمار کشور خواهیم نمود. مرکز آمار ایران نرخ بیکاری را 12/1 در صد اعلام نموده که کودکان 10 ساله هم را شامل میشود اما در واقع نرخ بیکاری 18 درصد به بالاست و در این ضمینه هم آمار غلط ارائه میدهند.
در بخش خبرهای کوتاه به خبری در ارتباط با اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در زمان احمدی نژاد و دزدی های او خواهیم پراخت و نیز از سفر سعید طوسی به ازمیر ترکیه برای شرکت در شب معراج با هزینه بیت المال با شما به صحبت خواهیم پرداخت.
همچنین درانتها به بررسی سفر محمد جواد ظریف به کشور های آفریقایی خواهیم نمود و از میلیاردها هزینه برای شیعه نمودن مردم آن دیار پرده برخواهیم داشت. با ما باشید وبرنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

A Window to the Fatherland – Monday 16 April 2018
We begin tonight’s edition of A Window to the Fatherland with Dr. Alireza Nourizadeh reading one of his poems from the book of his collected works.
Dr. Alireza Nourizadeh:
In tonight’s program we will pay tribute to the memory of two prominent Iranian women who recently passed away.
Then we will follow the program with the news of the disappearance of the notorious former Tehran prosecutor Saeed Mortazavi who is wanted to serve a two years prison sentence for his role in the murder of a civil right protestor, as it appears that he is now a fugitive.
The spokesperson for Iran’s judiciary, another notorious official of the despotic Islamic republic regime, the cleric Mohseni Ejeie has admitted that Mortazavi “is nowhere to be found in the country” to face justice after his conviction.
Mir Majid Taheri, the lawyer for one of the several victims of Mortazavi’s crimes in the Kahrizak detention center during the 2009 Green Movement uprisings, has said that he is unable to seek the enforcement of Mortazavi’s prison sentence because he does not have the case files and the justice ministry refuses to provide them to him.
Taheri has said that when a convicted criminal does not show up to serve his prison sentence there is no other legal definition for his act other than becoming a fugitive.
Hesamuddin Ashena, president Rouhani’s advisor has warned that Mortazavi carries a great deal of secret information with him about a decade long history of Iran’s justice system and must be accountable for his role in the miscarriages of justice during his tenure.
We will watch a vide clip in which the renowned composer Loris Tjeknavorian speaks about Iran’s ethnic and religious minorities.
We will also watch a video clip of what is happening in Iranian schools, while millions of dollars of funds are channeled into Iran’s religious seminaries to promote the most reactionary and backward education and brain washing of young religious students.
In the second part of the program we will review the latest news of the Syrian crisis and the comments made by US ambassador at the UN about how the Western countries will not allow the criminal regime of Assad get away with any further massacre of his own people. Plus the latest news on President Trump’s commitment to keep the US army in Syria.
And at the end we will update you on the conference of Arab leaders currently held in Bahrain.
Stay with us for this edition of A Window to the Fatherland and share it with your family and friends.

لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/38252

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/i2Ae3MoJT30

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/yjkefawll56y

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/jvqnmim3kpjl

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1n3HpEw66d9fqN8JAvEr2q2qyZCnLWTj7/view?usp=sharing

April 18, 2018

پنجره ای رو به خانه پدری سه شنبه 28 فروردین

nor4-300x160.jpg

در ابتدای این شماره از برنامه پنجره ای رو به خانه پدری برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز مینماییم. سپس در باب محکومیت امجد حسین پناهی برادر رامین حسین پناهی به اعدام با شما به سخن خواهیم نشست.
باید پرسید او چکار کرده است ؟ مگرعشق ورزیدن به مردم کرد سرزمینش گناه است؟ او هیچگاه تفنگ دوست نداشته است چون عاشق کبوتران است. او اسلحه اش عشق است. تفنگ را قاسم سلیمانی ها و محسنی اژه ای ها دوست دارند.

ولی امر مسلمین جناب آقای خامنه ای آیا داغدار کردن پدر و مادران تو را خوشحال میکند ؟ چه میخواهی بکنی؟ اینهمه جوانان وطن را کشتی بس نیست؟ لوطی گری داشته باش و این پدر و مادر را خوشحال کن. آقای خامنه ای سرنوشت صدام و قذافی را بنگر و به فکر آینده خود باش. ایمان داشته باش هرگز در تاریخ روزی ثبت نخواهد شد که مردم بگویند رو حتان شاد.

در پی آن به دیدن ویدیو کلیپ سخنان کارشناسانه محسنی اژه ای در ارتباط با بحران آب خواهیم نشست . فردی فاسد و آلوده معاون قوه قضاییه میشود و سخنگوی قوه قضاییه هم هست با کارنامه ای سرتا سر فساد و دزدی حالا کارشناس آب هم شده و در باب بحران آب نظر هم میدهد . مردم اصفهان خوب تشخیص دادند ولی دزدی های شما ها را که دیدند برگشتند و پشت به شما کردند.

در ادامه نگاهی به داستان کاوه مدنی که فردی تحصیل کرده در انگلستان است خواهیم داشت .

کاوه مدنی کیست؟ | کاوه مدنی دانشمند ایرانی، استاد امپریال کالج انگلیس بود که به دعوت کلانتری رئیس سازمان محیط زیست به ایران آمد تا معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست شود. سال گذشته در پی خودکشی کاووس سیدامامی متهم پرونده جاسوسی محیط زیست، خبر بازداشت کاوه مدنی نیز منتشر شد. امروز گفته شد او و همسرش در پی انتشار عکس جنجالی کاوه مدنی از ایران خارج شده اند.
او در سال گذشته به دعوت عیسی کلانتری - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - به ایران آمد و سمت معاونت آموزش و پژوهش را دریافت کرد و در مدت حضور با راه‌اندازی طرحی با محوریت زباله، به تدوین و اجرای برنامه موضوع محور با بازدهی زمانی مشخص در سطوح ستادی و ملی اقدام کرد و به گفته وی، طرح "بی زباله " در گام نخست دولتمردان، برنامه ریزان و مجریان طرحهای آموزشی فرهنگی را نشانه گرفت تا با انجام اقداماتی هرچند کوچک ولی منطبق و سازگار با محیط زیست بتواند به انتقال و ترویج پیامهای محیط زیستی در جامعه پرداخته و این درک و آگاهی را بین مردم نهادینه سازد که برای داشتن محیط زیستی سالم و به دور از هرگونه آلودگی نباید منتظر تنها اقدمات بزرگ باشیم، بلکه با انجام رویدادهای کوچک اما فراگیر و هدفمند توسط تمامی سرمایه های اجتماعی، میتوان اقدامات بزرگی را نیز رقم زد.

بدنبال آن از خبر اعتراضات کارگران فولاد خوزستان و کارگران نیشکر هفت تپه شما را مطلع خواهیم نمود و همچنین از ممانعت ایتالیا از تحریم های جدید علیه ایران شما را باخبر خواهیم ساخت.

سپس اشاره ای به اعلام نرخ بیکاری در ایران توسط سازمان مرکز آمار کشور خواهیم نمود. مرکز آمار ایران نرخ بیکاری را 12/1 در صد اعلام نموده که کودکان 10 ساله هم را شامل میشود اما در واقع نرخ بیکاری 18 درصد به بالاست و در این ضمینه هم آمار غلط ارائه میدهند.

در بخش خبرهای کوتاه به خبری در ارتباط با اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در زمان احمدی نژاد و دزدی های او خواهیم پراخت و نیز از سفر سعید طوسی به ازمیر ترکیه برای شرکت در شب معراج با هزینه بیت المال با شما به صحبت خواهیم پرداخت.

همچنین درانتها به بررسی سفر محمد جواد ظریف به کشور های آفریقایی خواهیم نمود و از میلیاردها هزینه برای شیعه نمودن مردم آن دیار پرده برخواهیم داشت. با ما باشید وبرنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

A Window to the Fatherland – Monday 16 April 2018
We begin tonight’s edition of A Window to the Fatherland with Dr. Alireza Nourizadeh reading one of his poems from the book of his collected works.
Dr. Alireza Nourizadeh:
In tonight’s program we will pay tribute to the memory of two prominent Iranian women who recently passed away.
Then we will follow the program with the news of the disappearance of the notorious former Tehran prosecutor Saeed Mortazavi who is wanted to serve a two years prison sentence for his role in the murder of a civil right protestor, as it appears that he is now a fugitive.
The spokesperson for Iran’s judiciary, another notorious official of the despotic Islamic republic regime, the cleric Mohseni Ejeie has admitted that Mortazavi “is nowhere to be found in the country” to face justice after his conviction.

Mir Majid Taheri, the lawyer for one of the several victims of Mortazavi’s crimes in the Kahrizak detention center during the 2009 Green Movement uprisings, has said that he is unable to seek the enforcement of Mortazavi’s prison sentence because he does not have the case files and the justice ministry refuses to provide them to him.
Taheri has said that when a convicted criminal does not show up to serve his prison sentence there is no other legal definition for his act other than becoming a fugitive.
Hesamuddin Ashena, president Rouhani’s advisor has warned that Mortazavi carries a great deal of secret information with him about a decade long history of Iran’s justice system and must be accountable for his role in the miscarriages of justice during his tenure.
We will watch a vide clip in which the renowned composer Loris Tjeknavorian speaks about Iran’s ethnic and religious minorities.
We will also watch a video clip of what is happening in Iranian schools, while millions of dollars of funds are channeled into Iran’s religious seminaries to promote the most reactionary and backward education and brain washing of young religious students.
In the second part of the program we will review the latest news of the Syrian crisis and the comments made by US ambassador at the UN about how the Western countries will not allow the criminal regime of Assad get away with any further massacre of his own people. Plus the latest news on President Trump’s commitment to keep the US army in Syria.
And at the end we will update you on the conference of Arab leaders currently held in Bahrain.
Stay with us for this edition of A Window to the Fatherland and share it with your family and friends.

لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/38223

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/PI3IQBu2ynw

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/na4dpappmnhb

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/9vf6ltawhe1z

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1LWtszt6r3Tj7X6qVByNIqkJDN5gxfGGV/view?usp=sharing

April 15, 2018

پنجره ای رو به خانه پدری جمعه ۲۴ فروردین

nor4-300x160.jpg

در ابتدای این شماره از برنامه پنجره ای روبه خانه پدری تاملی بر احوالات و کارنامه آقایان علما خواهیم نمود و با شما در این باره به تفصیل سخن خواهیم گفت و در این میان به دیدن ویدیو کلیب مجیز گویی علم الهدا نماینده معظم رهبری و امام جمعه مشهد از ورود شاهنشاه فقید ایران به شهر مشهد خواهیم نشست. در بخش دوم برنامه اشاره ای به ادامه گرانی دلار با وجود اعلام قیمت 4200 تومانی از طرف دولت خواهیم داشت واز اظهارات ناصر مکارم شکر فروش در ارتباط با اعدام صرافان برای کنترل قیمت ارز شما را مطلع خواهیم کرد. سپس توجه شما را به دیدن دو ویدیو کلیپ از سخنان زنگنه وزیر نفت وگزارشی از شرکت نفت کش ایران و کشتی سانچی جلب خواهیم نمود .و در انتها شما را از آخرین اخبار و رویدادهای اتفاق افتاده در منطقه بحرانی سوریه آگاه خواهیم ساخت. با ما باشید وبرنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.


A Window to the Fatherland – Friday 13 April 2018

We begin tonight’s edition of A Window to the Fatherland with Dr. Alireza Nourizadeh reading one of his poems from the book of his collected works.
Dr. Alireza Nourizadeh:

In tonight’s program we will focus on the relationship between Iran’s religious establishment with the late Shah of Iran and his regime prior to the Islamic revolution, and watch a footage in which the current ultra conservative mullah Alam Ulhoda welcomes the Shah to the holy city of Mashhad by heaping praise on him for his service to the country, the Iranian people and Islam.
It is a fact that during his reign, Iran’s religious establishment and senior ayatollahs revered the late Shah of Iran and his royal family. However, grand ayatollahs like the late Shariatmadari always cautioned about Khomeini’s ambitions for political power and warned that if he ever succeeds in his opposition to the Shah, Iran will face a dark future and the people will suffer immensely. And his prediction has come true.
However, many of the Khomeini associates who once praised the Shah have now become the effective rulers of Iran and would rather forget their past and deceitfully present themselves as “revolutionaries” who took part in the downfall of his regime.
In the second part of the program we will go back to the Syrian crisis as the Assad regime has now agreed to allow a UN team to enter Syria and investigate the latest horrific chemical attack on the people of Douma, while US, for now, has backtracked on its plan for a military action against the Assad regime.

We will also update our audience on the behind the scene talks betw Ali Akbar Velayati and Assad and the secret meeting in Tehran between Putin’s special envoy and Iran’s head of national security council Ali Shamkhani.
Later we will review Iran’s currency crisis and how the ignorant ayatollah Nasser Makarem Shirazi (aka the sugar merchant) has come up with his own “solution” to save the value of Iran’s currency from its free fall.
We will also update you on the latest news of the resignation of the Mayor of Tehran Mohammad Ali Najafi and how Hassan Rouhani so unashamedly has completely forgotten about his election campaign slogans of freeing the incarcerated leaders of the Green Movement and fight corruption in Iran.
We will at the end watch a video clip in which the oil minister Bijan Zanganeh talks about the tragic death of 23 Iranian sailors when their oil tanker Sanchi caught fire and sank in the East China Sea in January.
Stay with us for this edition of A Window to the Fatherland and share it with your family and friends.

اینک وب سایت
http://iranefardalive.com/Archive/38159

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/Fy_I92qJR1I

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/5515qr277bpo

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/a5whrjvaizeg

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1NARNuBDJ2BrI_Y8yGS9iZVWHATo71rLZ/view?usp=sharing

April 13, 2018

پنجره ای رو به خانه پدری پنج شنبه 23 فروردین

nor4-300x160.jpg

در این شماره از برنامه پنجره ای رو به خانه پدری برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می نماییم و طبق روال هر هفته همراه با شما خوبان به گفتگو با جناب دکتر محسن سازگاراخواهیم نشست و در ارتباط با حمله شیمیایی رژیم اسد به دوما در سوریه وهمچنین سخنان پرزیدنت ترامپ و پاسخ روسیه به آمریکا و اوضاع بحرانی خاورمیانه وعلل بالا رفتن نرخ دلار وسقوط ریال و دیگر رویدادهای مهم داخلی و منطقه ای با ایشان به تبادل نظر خواهیم پرداخت.

ابتدا شما را از خبردرگذشت یکی از اساطیر موسقی ایران زنده یاد بزرگ لشکری که امروز به هفت هزارسالگان پیوست با خبر خواهیم نمود.

دکتر نوری زاده: ما داریم بسوی یک دوران بحرانی در خاور میانه می رویم .چنانچه روسها گفته اند با حمله امریکا به سوریه مقابله خواهند کرد. نظر شما در این باره چیست.؟

دکتر سازگارا: این آقای ترامپ پدیده عجیبی است یعنی اینکه تنها ریس جمهوری است که در این عصر اطلاعات و تکنولوژی با استفاده از توئیتر کار صدها رسانه را انجام میدهد. اما آقای دونالد ترامپ جواب دندان شکنی به روسها داده است.چون روسها بی شرمانه قطعنامه مربوط به حمله شیمیایی به دوما را وتو کرده اند.
کما اینکه الان موضوع داغ دیگری هم در واشنگتن مطرح است و آن موضوع دزدیدن اطلاعات 78 میلیون نفر در فیس بوک و استفاده در امر انتخابات بوده است که این مسئله را آقای مارک ذاکربرگ باید به سنا جواب دهد.

و اما این رویارویی آزمونی برای دفاع ضد هوایی روسیه هم هست و سلاح های غربی و شرقی هم در کفه ترازو قرار میگیرد.
چنانچه در اخبار هم آمد نماینده پوتین سراسیمه به تهران آمده و با شمخانی دیدار داشته و شمخانی پرسیده آیا حقیقت دارد که هواپیماهای اسراییلی به فضای هوایی ایران نفوذ کرده اند و حتی تا بندر عباس هم رفته اند بدون اینکه اس 300 های روسی اینها را تشخیص بدهند.


دکتر نوری زاده: در همین زمان ولایتی به سوریه رفته است و مذاکراتی با بشار اسد داشته است و از آن طرف وزیر دفاع مان در روسیه هست و این نشان چرخش کامل رژیم و در بغل روسها رفتن است . اما در کشور خودمان آثار یک نوع راه جدا شدن را می بینیم. فقط روحانی سرفرود آورده اما هرکس دارد ساز خودش را میزند مسئله تلگرام و مصاحبه سعید لیلاز و اظهارات او در باره علت گرانی دلار و شاهزاده رضا پهلوی از مسائلی است که نظر شما را در این باب خواهیم شنید.

دکتر سازگارا: بعد از این که اسراییل به پایگاه تی فور در سوریه حمله کرد که تعدادی از ایرانیان در این حمله کشته شدند ایران هیچ واکنشی از خود نشان نداد و فقط ولایتی گفت در زمان مقتضی پاسخ خواهیم داد . واین آزمون نشان داد اگر اسراییل و آمریکا به حزب الله حمله کنند آیا ایران واکنش نشان خواهد داد یا مثل همین حمله موشکی فقط به یک بیانیه بسنده خواهند کرد و ساکت می نشینند. اما راجع به آقای سعید لیلاز باید گفت این اظهار نظر ما ل یک فرد اقتصاد دان نیست .در ایران حجم نقدینگی کشور یک تریلیون و چهارصدو پنجاه هزارمیلیارد تومن را رد کرده و این باد کردن ریال ارزش ریال را پایین آورده و یک موج گرانی در سال آینده در راه است و تماما به سیاست غلط حکومت در بخش اقتصادی و سیاسی برمی گردد.و این سیاست های بگیرو ببند چاره کار نیست.باید نرخ ارز را در یک بازار ارز بگذارند و بطور آزادانه خرید وفروش کنند .و عده ای از این دلار 4200 تومانی رانت خواری میکنند و تجربه سال 60 دومرتبه تکرار خواهد شد اما آقای لیلاز گوشه چشمی به اداره اطلاعات دارند و از حاشیه امنی برخوردار میباشد. به نظرمن وحشت حکومت از این است که مخالفین بهم بپیوندند. وچون دارد نان آلترناتیوی اش را میخورد و میگوید فقط من هستم که میتوانم کشور را اداره کنم و اگر ما نباشیم ایران سوریه خواهد شد .بنابراین شروع به حمله به گروهها و شخصیت های اپوزیسیون نموده اند.

دکتر نوریزاده: فارغ از این بحث ها وضعیت دلار به کجا خواهد انجامید.؟ حمله به صرافی ها واعلام نرخ 4200 تومانی برای دلار را چگونه میبینید و تحلیل شما از آینده نوسان قیمت دلار چیست.

دکتر سازگارا: نزدیک به چهل سال است که بهای دشمنی با آمریکا را داریم پرداخت میکنیم و برای چی؟؟؟ برای اینکه تصورات آقای خامنه ای از رهبری جهان اسلام به حقیقت بپیوندد.
الان اگر بگویید مردم چکار بکنند و پولی که در دستشان و یا در حسابهای بانکشان است ارزشش دارد کاهش پیدا میکند و بطرف خرید کالاهای تند گردش میروند و کالا های کند گردشی مثل ملک و و زمین بعلت رکود جوابگونیست بنابراین به سراغ ارز و طلا خواهند رفت تا حداقل ارزش پولشان حفظ شود.و اصلا قابل سرزنش نیستند. اینکه دولت میگوید بیش از ده هزار یورو نمیتوانند داشته باشند میخواهد مردم پولشان را در بانک نگهدارند اما مردم به حکومت اعتماد ندارند.مثلا میخواهد تلگرام راببندد میگوید بروید در فلان شبکه که خودشان درست کرده اند و مردم اعتماد نمیکنند.بطور طبیعی مردم میفهمند و راه درستی برای حفظ ارزش پولشان انجام میدهند.
حکومت حتی مشکل درون خودش را نمیتواند حل کند چطور میخواهد مشکلات آب و معیشت مردم را حل کند.دولت روحانی در عمل ناتوان است و حتی نمیتواند به سپاه بگوید سرمایه ای که به عراق برده اید برگردانید.

دکتر نوری زاده :شنیده میشود که برای حل این بحرانها احتیاج به یک دولت مقتدر نظامی است. آیا این زمزمه ها از بیت رهبری بیرون می آید؟

دکتر سازگارا:اولا باید گفت که سپاهیان امتحان خود را در دوران حکومت احمدی نژاد پس داده اند و شاید اکثر این بحرانها از همان زمان تشدید شده باشد در دوران احمدی نژاد وزیر نفت و چند وزیر دیگر سپاهی بودند که در یک کودتا احمدی نژاد را به حکومت رساندند. رهبرحکومتی که شهردارش را نمیتواند تحمل کند بخاطر درست عمل کردنش و افشای دزدی ها و فساد مسئولین قبلی و دستور برکناری او را میدهد. چه توقعی از این حکومت میشود داشت. من فکر میکنم سران سپاه دورخیز برای رهبری کرده اند و به فکر ریاست جمهوری نیستند و چون روحانی با آنها صحبت کرده و نیم نگاهی به جایگاه رهبری دارد.همین الان بسیاری از افراد سپاه با این موضوع مخالف هستند و اگر بخواهند اجراییش کنند از درون فرو خواهند ریخت.
با ما باشید وبرنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.
A Window to the Fatherland – Thursday 12 April 2018

We begin tonight’s edition of A Window to the Fatherland with Dr. Alireza Nourizadeh reading one of his poems from the book of his collected works.

Dr. Alireza Nourizadeh:
In tonight’s program, as with every Thursday, our special guest Dr. Mohsen Sazegara will be updating us about the latest news of the Syrian chemical attack on Douma and the reaction of both US and Russia to it, as well as the general situation in the Middle East, plus the currency crisis in Iran.
Dr. Mohsen Sazegara:
Mr. Trump is a unique phenomenon in so far as being the only US President who is fully exploiting the latest social mediatechnology by using Twitter to work as though he has used hundreds media outlets to put forward his points of view and policy.
President Trump has surely responded boldly to the Russian’s disgraceful act of vetoing the UN Security Council’s resolution condemning Assad regime’s criminal chemical attack on Douma.
At the same time, Washington is embroiled in another major current affair which is the theft of the personal information of more than 78 million Facebook users, which could have easily been abused toinfluence the result of the US election, as per admission by Mark Zuckerberg the co-founder of this major social media.
In fact in the event of any US military action against the Assad regime it will also be a testing ground for the Russian anti-missile technology to face the Western missiles.
We now know that Putin’s special military envoy has hurriedly traveled to Iran to meet with the secretary of Iran’s national security council Shamkhani, and during their meeting Shamkhani hasasked his Russian visitor that if it has been true that the Israeli warplanes had infiltrated Iran’s airspace without being detected on radars, as previously reported by Western intelligence agencies.

Dr. Alireza Nourizadeh:

Iran’s Velayati has now travelled to Syria for direct talks with Bashar Assad and the Iranian defence minister has traveled to Russia, indicating the full dependency of the Islamic republic on Moscow as a satellite regime.

Meanwhile Rouhani is following his own agenda and the country seems to have many governments in power while at the same time none is in control of the explosive situation that threatens our nation’s interests and independence these days.

Dr. Mohsen Sazegara:
The Iranian regime has not shown any reaction to the death of several Iranian nationals who were killed when the Israeli jets bombed the Syrian airbase in retaliation for the chemical attack on Douma.
The regime has just sufficed to saying that they will react in the future and this indicates that if tomorrow the Israelis attack the Hezbollah bases Tehran will respond in a similar way by just blustering and then wait for a time to pass to save its own neck.
What Saeed Leylaz has said about Iran’s economic woes should not be considered as the view of an educated economist. The amount of cash in the hands of public in Iran is well beyond one and a half trillion tomans, which is one of the main reasons for the current currency crisis. Mr Leylaz is well protected by the regime’s intelligence agencies that allow him to make commentaries that aim to divide the Iranian people’s opinion about the roots of their economic problems, which is the existence of the current regime.
The regime is clearly scared to see the opposition forces are getting closer to each other and attempts to frighten the people by deceitfully saying that if it is overthrown Iran will become a second Syria.
Under this regime Iran has been paying a heavy price for the regime’s adversarial position towards the US. But what have we gained from this insanity? Only to make Kahamenei’s dream of becoming the “leader of the Islamic world” come true?
The Iranian people do not know what to dowith the monies that they have in their pockets and in their bank accounts, as they are now worthless. The regime has now put a limit of 1000 Euros for anyone who wants to convert their Iranian toman into a foreign currency. The point is that the Iranian people just do not trust this regime about anything that it says or does.
The Rouhani government is so weak to be able to have or implement any coherent economic plans. He cannot even tell the Revolutionary Guard to return the millions of dollars that they have taken to Iraq to influence the Iraqi elections next month.

Dr. Alireza Nourizadeh:

There is now talk of a military government to take over in Iran to supposedly sort out the country’s numerous problems.

Dr. Mohsen Sazegara:

First of all the military men in Iran have failed in their test of running the country when they were fully behind Ahmadinejad’s administrations for eight years. The current economic crisis in Iran began under Ahmadinejad when several of his key ministers were Revolutionary Guard commanders turned politicians. Ahmadinejad came to power on the back of the Revolutionary Guard’s coup.
I think the Guards are not interested to replace Rouhani, their main objective is to replace Khamenei as the SupremeLeader!
Stay with us for this edition of A Window to the Fatherland and share it with your family and friends.

لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/38139

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/XXVXBGgcKok

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/8iciujq7qwnv

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/ellyf03wv4vi

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1MrhwIiqulwAPOX2pro1W16QSK3kmXcK5/view?usp=sharing

April 11, 2018

پنجره ای رو به خانه پدری چهارشنبه ۲۲ فروردین

nor4-300x160.jpg

در ابتدای این شماره از برنامه پنجره ای رو به خانه پدری اشاره ای به سالروز ترور شاه در روز ۲۱ فرودین سال ۱۳۴۴ خواهیم نمود و با شما سخن میگوییم. سپس از خبر اعطای جایزه ساخاروف در آمریکا به بانو نرگس محمدی که هم اکنون در زندان بسر میبرد شما را مطلع خواهیم ساخت. در ادامه نگاهی به پول های بی ارزش جهان خواهیم نمود و توضیحاتی تقدیم حضورتان خواهیم کرد در ادامه همراه با شما خوبان به گفتگو با میهمان عزیز برنامه امروزجناب آقای کورش رادمنش فعال ویکی از سخنگویان ائتلاف اپوزیسیون خواهیم نشست. با ما باشید وبرنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

Dr. Alireza Nourizadeh:
In tonight’s program our special guest Mohammad Reza Shaheed will be reporting on Prince Mohammad bin Salman’s official visit to France and the latest news of the Middle East.
Mohammad Reza Shaheed:
Prince Mohammad bin Salman’s visit has been more than a state visit for the expansion of trade links between Saudi Arabia and France. Rather, it has been more about discussions between the two countries’ officials about Iran’s meddling in Yemen and Syria as well as the nuclear deal. Bilateral trade issues have also been discussed and new agreements made, including a $20b deals with the French energy company TOTAL.
The Moroccan King has also arrived in France and is due to meet with President Macron shortly.
Dr. Alireza Nourizadeh:
In the past there has been some disagreement between the Saudis and the Moroccans over the creation of a military alliance of the Arab countries and it appears that the French are now mediating between the two countries.
We follow the program with the latest news of the resignation of the mayor of Tehran and how the public prosecutor of thecapital city is so furious about Mr. Najafi’s personal decision.
In the second part of the program we willupdate you on the latest news of the Syrian chemical attack on Ghouta and how western countries will be responding to Assad’s latest crime.
Stay with us for this edition of A Window to the Fatherland and share it with your family and friends.

لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/38104

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/jcKUFwp9qIk

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/evjtowmdvzry

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/rgt5enjjzd9q

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1B9xXeD6Bt6zDa0XdP8Oo8sKmNFFRCedo/view?usp=sharing

April 11, 2018

پنجره ای رو به خانه پدری دوشنبه ۲۰ فروردین

nor4-300x160.jpg

در این شماره از پنجره ای رو به خانه پدری برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می کنیم. سپس اشاره ای به سالروز درگذشت زنده یادان محمد علی فردین هنرپیشه بیاد ماندنی سینمای ایران و صادق هدایت نویسنده مشهور و یکی از بزرگان اهل قلم، همچنین بهرام زند مدیر دوبلاژ و محمد ابراهیم جعفری شاعر و نقاش خواهیم نمود و یادشان را گرامی خواهیم داشت. در ادامه از اعدام امیر عباس هویدا به امر جلاد خمینی، خلخالی و بدست هادی غفاری در چنین روزی با شما سخن می گوییم. بدنبال آن همراه با شما به شعری با صدای نازنین عبدالفتاح سلطانی از درون زندان گوش خواهیم سپرد.

در پی آن به داستان دکتر نجفی شهردار تهران خواهیم پرداخت. رئیس شورای شهر تهران از وصول نامه شهردار تهران مبنی بر عدم امکان ادامه خدمت خبر داد. محسن هاشمی ، با بیان اینکه پس از رأی دیروز شورای شهر تهران و مخالفت با استعفای دکتر نجفی، ایشان طی نامه‌ای ضمن تشکر از اعتماد و حمایت شورا اظهار کردند که با نظر پزشک معالج خود جهت انجام عمل جراحی و آغاز درمان ، امکان ادامه حضور در جایگاه مسئولیت خود را ندارند. وی با بیان اینکه رأی روز گذشته شورا به معنای تقدیر از زحمات نجفی در دوره مسئولیت وی بوده گفت: همانگونه که ایشان نیز در سخنان خود گفتند به علت مشکلات جسمی قادر به ادامه حضور در شهرداری نیست. هاشمی با بیان اینکه در صورت موافقت با استعفای نجفی سرپرست تعیین می‌شود گفت: استعفای مجدد نجفی بررسی خواهد شد. اما در این سیستم حکومتی حرف آخر حرف خامنه ای است . مردی بنام نجفی آدم درس خوانده ای است . دزد نیست، سابقه خوبی دارد و چون اسرار را بر ملا میکند باید برود. چنانچه دادستان تهران ، حجت الاسلام منتظری ضمن انتقاد از عملکرد شورای شهر تهران می گوید: این بساط سیاست بازی را که راه انداخته اید چه معنایی دارد؟ وقتی شهردار رسما خودش اعلام می کند که توان کار سنگین کلانشهر تهران را ندارد و به علت بیماری نمی تواند ادامه کار دهد اما این موضوع در دستور کار شورا قرار می گیرد و کار نکردن ایشان را خیانت می دانید.....

در بخش دوم نگاهی به سقوط روزانه ریال در برابر دلار خواهیم افکند و توضیحاتی تقدیم حضورتان می کنیم.

در بخش بعدی به بررسی و تحلیل سخنان اخیر خامنه ای در ارتباط با امنیت خصوصی افراد و فاش نکردن اسرار مردم توسط مسئولین خواهیم پرداخت ، در جواب به ایشان می گوییم شما امنیت خصوصی چه کسی را رعایت کرده اید، آیا امثال عبدالفتاح سلطانی و نرگس محمدی و آتناها حق داشتن امنیت را ندارند ؟ شرم بر شما با این دروغگویی هایتان. در این زمینه نظر شما را به سخنان ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای فضای مجازی در باره علت تصمیم به فیلتر کردن تلگرام جلب می نماییم : تلگرام ویژگی فراگیری زیادی دارد و تقریبا همه شهروندان کشور را تحت پوشش قرار داده و جمعیت فعال در فضای مجازی همه عضو تلگرام هستند، بنابراین وقتی قابلیتی در آن برقرار باشد که در اقتصاد ملی با حجم بالا تاثیر زیادی داشته باشد ، نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود.
در حالی که حداقل چهل میلیون نفر با تلگرام کار میکنند این رقم بالای کاربر حکومت را به وحشت انداخته است تا جایی که بدون در نظر گرفتن عواقب احتمالی بیکاری تعدادی از کاربران شاغل در تلگرام تصمیم به فیلترینگ آن میکنند.

در انتها به منطقه خواهیم رفت و شما را در جریان حمله اسراییل به یک پایگاه نظامی مشترک ایران و سوریه و کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای ایرانی مستقر در آن محل در سوریه همچنین توافق ترکیه و روسیه بر سر مناطق تحت کنترلشان در سوریه و دیگر رویداد های مهم جاری در منطقه قرار خواهیم داد.
با ما باشید وبرنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.


A Window to the Fatherland – Monday 9 April 2018

We begin tonight’s edition of A Window to the Fatherland with Dr. Alireza Nourizadeh reading one of his poems from the book of his collected works.

Dr. Alireza Nourizadeh:
In tonight’s program we will pay tribute to the memories and lives of Iran’s superstar the late Mohammad Ali Fardin, the internationally renowned writer Sadegh Hedayat, recently deceased voice over artist Bahram Zand and poet-painter Ebrahim Jaffari.
We will continue the program with revisiting the execution of Iran’s former Prime Minister Amir Abbas Hoveyad with the direct order of ayatollah Khomeini, the most barbaric leader in Iranian history, at the hands of his psychopathic executioners ayatollahs Khalkhali and Hadi Ghafari on this day.
We will follow the program with listening to a poem reading by the jailed human rights activist, the lawyer Abdulfatah Soltani.
The resignation of the mayor of Tehran Dr. Najafi is still making headlines as the head of the Tehran Civic Counicl has announced that Najafi has written a letter to him saying that he is unable to fulfill his duties under the current circumstances, even though the Council has rejected his resignation.
Dr. Najafi has presented the Council with a letter form his doctors who have advised that he needs to undergo surgery for his medical condition and as such he is unfit to assume any public duties.
The Council has promised to reconsider Najafi’s resignation but as it is the case in the dictatorial regime of the Islamic republic, the final say on this matter rests with the big dictator Ali Khamenei, as Dr. Najafi is not just a Tehran mayor who does not think he can work within this corrupt system. He is an educated man who knows a lot about the deep-rooted corruption among the regime’s leadership and is a dangerous individual as far as the establishment is concerned.
We will also look at the free fall of thevalue of Iranian currency against the US dollars.
In the second part of the program we willanalyze Khamenei’s hypocritical warnings that the privacy of the Iranians must be respected as his regime is now planning to block the use of messaging program Telegram that is being used by more than 40 million Iranians.
It is quite obvious that this high number of users of this free social network presents a serious threat to the regime’s tyranny and it wants to filter the flow of free information among the population by banning it.
At the end of tonight’s program we will update you on the latest news of the Middle East region with a focus on theIsraeli missile attack on a Syrian airbase in response to Assad regime’s murderous chemical attack on his people.
Stay with us for this edition of A Window to the Fatherland and share it with your family and friends.

لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/38069

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/BZBck6jlPUY

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/ief-prg-khaneye-pedari-090418

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/ief-prg-khaneye-pedari-090418-kam-hajm

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1gOWknE5PGh4ur--VT9oYh4FwpZX2IPqe/view?usp=sharing

April 11, 2018

پنجره ای رو به خانه پدری سه شنبه ۲۱ فروردین

nor4-300x160.jpg

در این شماره از برنامه پنجره ای رو به خانه پدری برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز مینماییم .سپس همراه با شما خوبان به گفتگو با دوست عزیز وگرامی جناب آقای محمد رضا شاهید خواهیم نشست و در ارتباط با سفر ولیعهد عربستان به فرانسه و دیگر رویداد های مهم داخلی و منطقه به تبادل نظر می نشینیم.
ابتدا در ارتباط با سفر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به فرانسه و دیدار وی با رئیس جمهور فرانسه آقای مکرون نظر ایشان را جویا شدیم .

به اعتقاد ایشان سفر محمد بن سلمان تنها یک سفر تجاری نبوده و بیشتر برای رایزنی در ارتباط با دخالت ایران در یمن و سوریه و جلب نظر آقای مکرون در حمایت از عربستان بعد از موشک پرانی های حوثی ها به عربستان و مسئله توافق برجام میباشد و اهمیت تجاری و اقتصادی آن در درجه دوم قرار گرفته است که قرار داد ۲۰ میلیارد دلاری ازجمله با شرکت نفتی توتال حاصل آن بوده است .
و در این میان امروز پادشاه مغرب هم وارد فرانسه شد و تا ساعاتی دیگر با آقای مکرون دیدار خواهد نمود .

دکتر نوری زاده: داستان کدورت عربستان و کشور مغرب به آنجا بر میگردد که در زمانی که عربستان اتحاد نیروهای ائتلاف عرب را برای حمله به یمن تشکیل داد پادشاه مغرب از این ائتلاف حمایت نکرد و همین باعث رنجش سعودی ها شد و این علت ورود بدون خبر وی به فرانسه میباشد بلکه با پا درمیانی آقای مکرون یخ این روابط بشکند.

در ادامه از استعفای شهردار تهران و تایید مجدد ایشان توسط شورای شهر و عصبانیت دادستان تهران از تایید مجدد و قبول نکردن استعفای او توسط شورای شهر تهران شما را مطلع خواهیم ساخت.

در بخش دوم برنامه به حمله شیمیایی ارتش سوریه به مردم مظلوم غوطه شرقی و تصمیم دولت فرانسه و آمریکا درپاسخ به این حملات و دیگر مسائل مهم جاری در منطقه با جناب آقای محمدرضا شاهید به تبادل نظر خواهیم پرداخت و شما را در جریان آخرین اخبار قرار خواهیم داد.

We begin tonight’s edition of A Window to the Fatherland with Dr. Alireza Nourizadeh reading one of his poems from the book of his collected works.

Dr. Alireza Nourizadeh:

In tonight’s program we will revisit the day back in 1964 when there was an assassination attempt on the life of the late Shah of Iran.

We will also talk about Narges Mohammadi, the Iranian physicist, human rights activist and political prisoner who has won the 2018 Anderi Sakharov Prize for her leadership in campaigning for peace, justice, and the abolition of the death penalty.

Today is also the anniversary of the barbaric execution of Iran’s former Prime Minister the late Amir Abbas Hoveyad at the hands of the criminal clerics.

Later we will look at the worthless currencies of the world. But our main discussion tonight will be with our guest the civil right activist Koroush Radmanesh who as the spokesperson for the alliance of Iranian opposition forces will update us on their latest anti-regime campaign and plans.

Koroush Radmanesh:

First of all I would like to thank you and IraneFarda TV for giving us this opportunity to speak directly to our compatriots inside and outside Iran who have shown great interest in our freedom movement and its objective of overthrowing the barbaric and dictatorial regime of Islamic republic in our motherland.

Unlike your TV station, some of the media outlets that claim to be voicing the aspirations of the Iranian people for freedom and human rights do not really support our cause.

The alliance of Iranian opposition forces is quite busy. Over the last two years we have managed to make contacts with some like-minded underground sources inside Iran who can play a vital role in the victory of our freedom movement. At the same time with the arrival of the Trump administration and its hard and uncompromising policies towards the Iranian regime we believe the international climate is quite favorable for the progress of our movement whose main aim is to overthrow this barbaric and despotic regime in our country.


Dr. Alireza Nourizadeh:

Many Iranians support your movement because you are an independent alliance of the opposition forces, unlike the Mujaheddin Khalq who surrender and appease to the demands of foreign powers to get recognition. Even John Bolton has mentioned this in one of his latest speeches.

Koroush Radmanesh:

We are very careful not to give any promise or concession to those foreign governments who support our movement, as the future of our country and our people must be decide through democratic means by themselves.

We believe in political pluralism and the power of people through the ballot boxes. We are an ancient nation that first introduced the charter of human rights some 2500 years ago, but sadly thieves and criminals whose only preoccupation is to plunder the wealth of the country for their own benefits and spend it on the pursuit of their vile ideology in other countries now rule our country.

I can confirm that we have established many associated branches for our alliance movement and their representatives will be attending a major conference of our opposition forces in the US in the very near future and we welcome the participation of any individual or group that believes in parliamentarian democracy to join our movement.
I can confirm that some US politicians and Senators will also attend this conference in support of our movement and its objectives.

However, we must be very careful that the Iranian regime will not sit idle and is doing its best to disrupt our attempts by sowing the seeds of mistrust among our communities. The closer this barbaric regime gets to its eventual fall, the more vicious its nefarious acts become.

We benefit from representing three main elements of our Iranian identity, which are the presence of Prince Reza Pahlavi as the heir to the Constitution of 1905; the unity of the individuals and groups who believe in Iranian nationalism and our united objective of overthrowing the Islamic republic regime.

Dr. Alireza Nourizadeh:

And of course when we talk about an alliance of Iranian opposition forces we are talking about the unity of all monarchist and republican democratic political forces who represent the peoples of our united Iran and want to serve their interest and bring peace, justice and progress to our fatherland, not an alliance for dictating its despotic and ideological norms to our people.

Stay with us for this edition of A Window to the Fatherland and share it with your family and friends.

لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/38106

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/zJ8zVWJQuXs

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/34eibbf9hewb

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/kao9t8axadys

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1rg2WBxv89N-6Pmc_VvitWkGPPVMHG8Xm/view?usp=sharing


April 06, 2018

تفسیر خبر جمعه ۱۷ فروردین


https://youtu.be/8ZdiBHg4Jik

امشب در تفسير خبر/ ايران فردا:

آيا محمود احمدي نژاد در مخالفت با آيت الله خامنه اي به مردم پيوسته است؟

آيا آنگونه كه هواداران او در نامه به آيت الله خامنه اي هشدار داده اند رژيم در حال فروپاشي كامل است ؟

آيا حكومت ايران براي نجات خود در حال دامن زدن به اختلافات قومي ست ؟

و پرسش ها ئي ديگر در ارتباط با ايران و مردم ايران

ميهمانان : آقايان عليرضا نوري زاده و حسن شريعتمداري

با اميد به فردائي بهتر

لینک وبسایت:
http://iranefardalive.com/Archive/37990

http://iranefardalive.com/Archive/37990

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/8ZdiBHg4Jik

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/a5tgftt4wemc

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/jcvwk9mgnzzn

https://drive.google.com/file/d/1MfU7_N0GSWNjhXKalqppoeiXY69t8sLY/view?usp=sharing

April 06, 2018

پنجره ای رو به خانه پدری جمعه 17 فروردین

nor4-300x160.jpg
در این شماره از پنجره ای رو به خانه پدری ، برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می نماییم. سپس همراه با شما خوبان به گفتگو با میهمان عزیز برنامه جناب دکتر منوچهر فرح بخش، دکترای اقتصاد و کارشناس اقتصادی خواهیم پرداخت.

دکتر نوری زاده نظر کارشناسی ایشان را در باره سالی که گذشت و در عرصه اقتصاد آن پر از فراز و نشیب بود پرسیدند.
دکتر فرح بخش: در واقع ادامه سالهای قبل بود و در بنیاد اقتصادیش هیچ تغییری ایجاد نشده وتعادل اقتصادی ندارد. براساس تعادل اقتصادی تورم مهار میگردد. وقتی عدم تعادل اقتصادی پیش می آید تدابیر مخصوصی برای ایجاد تعادل در پیش میگیرند.

این تعادل اقتصادی با شروع انقلاب بهم ریخت. ما در رژیم گذشته دارای یک پایه اقتصادی محکم و تعادل اقتصادی بودیم. گرانی مهار شده بود و پیشرفت و توسعه وجود داشت. دلیلش نظام اقتصادی مشخصی بود که بر کشور حکومت میکرد.

بعد از انقلاب حکومت به 4 نقطه اساسی حمله کرد: شرکت نفت، ارتش، بخش تولید و سیستم بانکی. در شرکت نفت کلیه قرارداد ها را ملغی کرد و در ارتش تمام سران ارتش را درو نمود. تولید متوقف شد و سیستم بانکی بهم ریخت بنابراین از یک روز بعد از انقلاب این عدم تعادل در اقتصاد ما شکل گرفت و باعث شد که نیروهایی بوجود بیایند، از جمله تجار سنتی که وارث اقتصاد پویای قبلی گردیدند .

وقتی عدم تعادل در اقتصاد شروع شود با خودش عارضه می آورد. تورمی که از روز اول انقلاب شروع شد و بدنبال آن رکود و بیکاری و کاهش بخش تولید، موجب این عدم تعادل گردید و سال به سال بدتر گردید و اینگونه شد که این بحرانها به عدم تعادل انجامید.

الان ما به مرحله فروپاشی رسیده ایم و ای کاش مشکل فقط فروپاشی بود فساد و دزدی و انواع و اقسام مشکلات اخلاقی هم همراه آن گریبانگیر ما است و من بعید میدانم این دولت بتواند از فروپاشی اقتصادی با این وزرای کابینه اش جلوگیری کند.

دکتر نوری زاده : به نظر من روحانی با یک گاری شکسته لنگ میخواهد حرکت کند و به جلو برود ولی این گاری مرتب عقب عقب میرود و اکنون که شما بر این باورید که فرو پاشی آغاز شده است چه زمانی به آن میدهید؟

دکتر فرح بخش: ما مشکل دیگری هم داریم و آن مقاومت و مخالفت شخص خامنه ای در رابطه با ایجاد نظام اقتصادی است.

دکتر نوری زاده :چرا خامنه ای مخالفت میکند ؟

چون بخش اقتصادی خودش را از دست میدهد. نظامهای اقتصادی سه نمونه هستند: یا سوسیالیستی هستند یا مختلط و یا آزاد. اما چیزی که ما الان داریم ترکیب این سه تاست و متولی آنهم خامنه ای است و هیچ چیزی هم از اقتصاد نمیداند و به هیچکس هم پاسخگو نیست. حتی در مورد واگذاری بخش اقتصادی بیت رهبری به دولت هم سکوت اختیار شد.

در بخشی دیگر، دکتر نوری زاده پرسیدند: به چه حقی قاسم سلیمانی سه و نیم میلیون یورو در اختیار بقایی قرار میدهد تا او به احمدی نژاد بدهد و او به رهبران کشور های آفریقایی بدهد. این پول از کجا آمده است؟ این بخشی از درآمد نفتی است در دست اینها چیکار میکند؟
پاسخ داده شد : تا آنجا که میدانم شرکتی در سوییس است که ارتباط بسیار نزدیکی با قرارگاه قاسم سلیمانی دارد و از آن طریق این پولها ردو بدل میگردد.
دکتر نوری زاده: درجامعه ما آخوند ها تاجر شده اند یکی شکرفروش یکی لاستیک فروش یکی کاندوم فروش و خامنه ای هم رهبری میکند و به هیچ کس هم جوابگو نیست. آقای خامنه ای انگشت خود را روی مسأله تولید گذاشت. لطفا تفسیر خود را بیان بفرمایید.
ایشان در پاسخ: " خامنه ای در حال ترس و واهمه این حرف را زد چون بهترین دفاع حمله است. خرید کالای ملی یک کار اساسی است ولی در این زمان ودر این شرایط بکلی مردود است. طبق آمار خودشان، 45 میلیون نفر زیر خط فقر و 25 میلیون نفر حول و حوش خط فقر داریم ؛ فقط 10 میلیون نفر زندگی راحتی دارند و این صحبت های خامنه ای با آن 10 میلیون نفر است که اکثرا از ایادی و ارباب جمعی خود او هستند. البته این شعار فقط بدرد تبلیغات خودشان میخورد چون جواب اینها را در تظاهرات دی ماه داد ند. آقای خامنه ای فروپاشی اقتصاد کشور را هنوز قبول ندارد. آرزوی من اینست که این درآمد نفت خشک شود تا تکلیف مشخص شود."
در بخش انتهایی برنامه نگاهی به تحریم های احتمالی جدید آمریکا در صورت خروج از برجام و دیگر مسایل مهم داخلی در عرصه سیاسی و اقتصادی خواهیم داشت و با میهمان گرامی به تبادل نظر خواهیم پرداخت. با ما باشید وبرنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

A Window to the Fatherland – Friday 6 April 2018

We begin tonight’s edition of A Window to the Fatherland with Dr. Alireza Nourizadeh reading one of his poems from the book of his collected works.

Dr. Alireza Nourizadeh:

In tonight’s program we have the pleasure of the economist Dr. Manouchehr Farahbakhsh being with us to get his insight into the roots of Iran’s economic woes during the last Persian year and what the future holds for it.

Dr. Manouchehr Farahbakhsh:

In fact Iran’s economy during the last year was very much the continuation of its previous years where no fundamental changes took place in it. Iran’s economy suffers from the lack of stability. In a stable economy you can control inflation and plan for progress and economicrewards.

The stability of Iran’s economy was shattered by the Islamic revolution in 1979. During the previous regime we had solid andstable economic foundations for the country. Inflation and price rises had been controlled and there were plans for progress and prosperity. The reason forthis stability was the stability of the system that looked after the country’s economy as the basis of social development of the nation.
However, after the revolution, the new regime literally began an onslaught on four major sources of Iran’s economicfoundations. They were the oil industries, the national army, the manufacturing industries and the banking system.

In the oil sector the regime cancelled all the country’s contracts with foreign companies. In the army, all its top brass were executed and purged. The manufacturing was abandoned and the banking systemcollapsed. In short, the very economic system that exited in the country under the Shah’s rule was destroyed so that the traditional bazzari merchants with links to the new religious establishment could take over and benefit from it.

When you wreak havoc in the stability of your economic system, you must await its devastating consequences.

We have now reached the stage of complete disintegration and collapse of the system. And it is not just the economic system of the country that has collapsed, with it the social fabric of Iran has come apart with corruption, thefts, embezzlement, poverty, prostitution, depression, separations, drug addiction and every imaginable calamity that can befall on a human society.

Dr. Alireza Nourizadeh:

I believe Hassan Rouhani is trying to mend thissituation with meager measures. He is riding on a broken wagon that instead of going forward is stranded in the mud. But the question is when this wagon will be completely engulfed and drowns.

Dr. Manouchehr Farahbakhsh:

We have another major problem in Iran and that is Khamenei’s resistance and personal opposition to any meaningful economic reforms because he is against the free market economy while he knows nothing about economic laws and is accountable to nobody for his ill conceived “proposals”.

Further more, his household runs all the so-called charities that have a parasitic role in Iran’s economy.

Dr. Alireza Nourizadeh:

With what right Ghassem Soleimani of the Revolutionary Guard has given 3.5 million Euros to Hamid Baghaie, Ahmadinejad’s former deputy? How could these people handle so much of the country’s wealth among themselves with no accountability?

Dr. Manouchehr Farahbakhsh:

As far as I know, there is a company in Switzerland that has very close links with Ghassem Soleimani’s military base and handles these monies for him.

Dr. Alireza Nourizadeh:

The economic disaster in our country began when the mullahs left their mosques and turned into merchants with Khamenei’s despotism protecting their undeserved wealth gained through corruption.

Dr. Manouchehr Farahbakhsh:

For Khamenei the best defence is to attack. Histalk of supporting the national manufacturing firms and banning the import of foreign products cuts no ice with the realities of Iran’s economic mess. He does not believe the collapse of Iran’s economy until it crashes onto his head.

لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/37981

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/KHVg62ixkl4

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/7mqmxws3yoej

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/vju8myelxd7p

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/13kPI1WOlT7lssIwaTXBuL1TvF0pFGIOg/view?usp=sharingApril 05, 2018

پنجره ای رو به خانه پدری پنج شنبه ۱۶ فروردین

nor4-300x160.jpg
این شماره از برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می نماییم. سپس طبق روال هر هفته به گفتگو با میهمان گرامی برنامه ، جناب آقای دکتر محسن سازگارا خواهیم نشست و با ایشان در ارتباط با تظاهرات هموطنان عرب اهوازی، داستان احمدی نژاد و نگاه آمریکا به نشست ترکیه به تبادل نظر خواهیم پرداخت.
>
> در ابتدا نظر ایشان را از علل اصلی تظاهرات هموطنان عرب اهوازی در چند روز اخیر جویا میشویم و اینکه آیا این اعتراضات فقط بخاطر توهین صدا و سیما به نوع پوشش آنها بوده است و یا علتهای دیگری دارد؟!
>
> به اعتقاد ایشان : " همین هموطنان عرب ، در زمان جنگ با صدام از این مرز و بوم با گوشت و خون خود دفاع کردند. فشارهای مضاعفی که بر روی قوم عرب زبان بوده است چندین برابر بیشتر از دیگران بوده و آنها را جان برلب کرده است. در حال حاضر ایران دارای چندین گسل اجتماعی ، دینی، طبقاتی و جنسیتی است. انرژیها در هر کدام از این گسلها به حرکت در آمده است. اعتراضات دی ماه انرژی آزاد شده گسل اجتماعی و دینی و جنسیتی بود و ما شاهد بوده ایم که این گسل های بوجود آمده دائما از طرف عده ای که وصل به بیت رهبری و سپاه هستند سرکوب گردیده است. سال ۹۷ این گسلها به لرزه ای عظیم بر علیه رژیم تبدیل خواهند شد.
>
> مردم ایران بدنبال خشونت نیستند و ما هر آن منتظر این تظاهرات در بلوچستان و کردستان و دیگر شهرهای ایران هستیم . بهتر نبود جنبش نگاهش به یک مجموعه ای که به یک سو حرکت میکرد بود؟! ( مثلا ائتلاف اپوزیسیون) تشکلی که فارغ از اختلافات اید ئولوژیک، خواستار نظامی سکولار و مردمی باشد. "
>
> از نظردکتر سازگارا مهمترین وظیفه مخالفین حکومت اسلامی همسو کردن انرژیهای آزاد شده این گسل ها است ودر همین ارتباط نشست و کنفرانسی در تاریخ ۱۴ و۱۵ آپریل در لندن برگزار میگردد که از تمامی اقوام ایرانی و گروه های اپوزیسیون دعوت بعمل آمده است.
>
> تلوزیون ایران فردا سعی خواهد کرد که جلسات و مصاحبه با افراد مختلف حاضر در کنفرانس را پخش کند.
>
> در بخش دوم برنامه ابتدا نگاهی به داستان احمدی نژاد و سکوت خامنه ای خواهیم داشت و نظر ایشان را جویا خواهیم شد.
>
> دربخشی دکتر سازگارا گفتند: " احمدی نژاد با این تصور که این حکومت بزودی سرنگون خواهد شد به شیوه پوپولیستی با جیغ و داد به اعتراض برخا سته و بست نشسته است و قصدش مقبولیت بین مردم است که باید در این باره تجدید نظر کند چون هنوز افراد بیگناهی که در زمان زمامداری او دستگیرشدند در زندان بسر میبرند. البته اگر میخواهد برگردد باید از مردم عذر خواهی کند و در ارتباط با انتخابات ۸۸ بگوید رای مردم را دزدیدند و به آنها تجاوز کرده و بقتل رسانده اند. شاید مردم او را قبول کنند."
>
> و اما در ارتباط با رهبرایشان پاسخ دا دند : " ایشان شمشیر را برای مردم از رو بسته و از پشت پرده دستور بستن شبکه تلگرام را داده است. البته قابل فهم است که حضرات از شبکه های اینترنت وحشت دارند. یکی دیگر از گسل های فرهنگی و نسلی همین ارتباطات اینترنتی میباشد که موجب استعفای شهردار تهران که با انتخاب شورای شهر منتخب مردم به این سمت منصوب شده بود گردیده است. این رهبر فقیه به اندازه یک میلی متر برای مردم اهمیت قائل نیست، البته جرم آقای نجفی این است که فساد شهرداری را افشا کرده است."
>
> در انتها به نشست سران ایران ، روسیه و ترکیه و خروج امریکا از منطقه نگاهی خواهیم داشت و نظر ایشان را جویا خواهیم شد.
>
> به نظر ایشان باید حساب دونالد ترامپ را از دستگاه سیاست بازی آمریکا جدا کرد هر چند که در حال حاضر قدرت رئیس جمهور زیاد است.
> آقای ترامپ استنادش به این است که هزینه سنگینی در این مدت در منطقه متحمل شده است وبعد از خروج کامل داعش منطقه را ترک میکند ولی دستگاههای وزارت امور خارجه و سیا و مشاورین امنیت ملی به او یاد آوری کردند که خروج آنها ممکن است سبب تکه تکه شدن سوریه شود که هر قسمتش دست ترکیه ایران و روسیه است و ممکن است پای اسراییل و عربستان هم به این منطقه باز شود که آن زمان آمریکا مجبور به دخالت میشود.
دکتر نوری زاده در پاسخ به سؤالی که دکتر سازگارا مطرح کردند گفتند :
" حضور آمریکا در سوریه موجب تزلزل نیروهای ایرانی مستقر در سوریه خواهد شد . در ارتباط با حمله اسراییل به حزب الله با شما هم عقیده هستم که امسال اسراییل ضربه سهمگینی به حزب الله خواهد زد. اما ممکن است تا پایان انتخابات لبنان منتظر بماند و از وضعیت قدرت سیاسی حزب الله آگاهی پیدا کند. اسراییل میداند که حمله به ایران به تنهایی امکان پذیر نیست و ماههای حسا سی در پیش روی ایران و منطقه خاورمیانه است." با ما باشید وبرنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.
A Window to the Fatherland – Thursday 5 April 2018
We begin tonight’s edition of A Window to the Fatherland with Dr. Alireza Nourizadeh reading one of his poems from the book of his collected works.
Dr. Alireza Nourizadeh:
We continue the program with our weekly talk with Dr. Mohsen Sazegara, where he shares his expert views on the latest news of Iran with us and tonight we will hear his comments about the protests of our Iranian Arabs in the city of Ahwaz; Ahmadinejad’s latest attempts to enter Iran’s political stage again; and the US reaction to the recent summit of the Turkish, Iranian and Russian leaders in Ankara on the Syrian question.
Dr. Mohsen Sazegara:
Our Iranian Arab brothers and sisters are the same people who defended our country with their flesh and blood when Saddam’s army invaded Iran in 1981. The economic, social, political and cultural pressures that the Islamic regime has put on them since its inception have been far greater than those on our other ethnic minorities.
So much so that the Iranian Arabs have now exploded in anger and frustration and by doing so have brought to the fore the deep social divisions and gaps that exist between the Iranians and the regime that rules over them.
The inertia to the release of the anger of our people was the nationwi
One such step in this right direction is the forthcoming conference of Iranian opposition groups in London on the 14th and 15th of April.
As for Ahmadinejad’s recent posture as an opposition to the establishment, he and his associates reckon that the regime is on the verge of collapse and are trying to take advantage of the situation.
However, he has to answer for many of the regime’s crimes in which he has been a partner and repent publicly, so that our people might just accept that. He has beeninvolved in brining many calamities to our people and it is not good enough for him to just verbally oppose a despotic regime that he has served so loyally.
On the issue of the summit of the leaders of Iran, Russia and Turkey on the future of Syria, the Trump administration believes the US has paid a heavy price for fighting the Islamic Caliphate so far and as such had proposed to depart from the country. However the White House has now reversed this decision, as it would have led to more bloodshed and instability in the region.
Dr. Alireza Nourizadeh has also added that the presence of the US forces in Syria would act as a deterrent to the presence of the Revolutionary Guard forces and that the Israelis are planning a massivemilitary move on the Hezbollah forces in Syria and Lebanon this year.
Stay with us for this edition of A Window to the Fatherland and share it with your friends and relatives.
We look forward to hearing your views and comments about the issues covered in tonight’s program.

لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/37953

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/3m7YnxwZ6n0

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/rvguubvnccqr

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/lpi32ypju3qu

گوگل درایو:

https://drive.google.com/open?id=1KQkWQHtFE9Mbaz5ql8xoHewezJwKKf49

April 05, 2018

پنجره ای رو به خانه پدری چهارشنبه 15 فروردین

nor4-300x160.jpg

این شماره از برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می نماییم. سپس نگاهی به اهالی حوزه خواهیم افکند و از ترویج جعلیات و خرافات در باب خمینی و در حال حاضر در باره خامنه ای بعنوان ولی امر مسلمین جهان با شما به سخن خواهیم پرداخت.
در این میان همراه با شما خوبان به دیدن کلیپی از سخنان یک آخوند مزدور خواهیم نشست .
اما مگر مردم ما جنازه های روی بام مدرسه علوی و کشتار روز 30 خرداد واعدام های دسته جمعی در خیابان ها و تجاوز به دختران قبل از اعدام و اعدام چندین هزار جوان برومند و مبارز ایران زمین را از یاد میبرند که اینچنین برای خمینی تصویر مقدس جعل میکنند . تمام کسانی که در خدمت این رژیم و ایادی آنها بوده اند عاقبت خوشی پیدا نکردند.
در ادامه برای اینکه تفاوت برخورد بین دو رژیم حاکم بر ایران در گذشته و حال، با کشورهای همسایه برایمان ملموس تر شود به دیدن کلیپی از سفر شیخ دبی و قطر در زمان محمد رضا شاه در سال 1336 به ایران و مراسم بدرقه آنها خواهیم نشست و با شما به صحبت خواهیم پرداخت.
حال همین شیوخ عرب و افسران روسی برای شکار حیوانات نادر و در حال انقراض به ایران می آیند. چقدر باید نیروهای پاسدار این مملکت بی غیرت باشند که اجازه چنین تعرضی را میدهند. در این رابطه توجه شما را به دیدن فیلمی کوتاه جلب میکنیم و خواهیم دید بلاییکه این رژیم بر سر این مردم و مملکت آورده کمتر از حمله مغول نبوده است.
در پی آن به دیدن کلیپ کوتاهی از دیدار یک زندانی بهایی با همسر خود و خویشاوندانش پس از تحمل چهار سال زندان بنشینید و ببینید که این رژیم سفاک چه برسر مردم ما آورده ؛ مردمی اعم از مسیحی و بهایی و یهودی و... که در رژیم گذشته همه در کنار هم با مسالمت زندگی میکردند .
در ادامه نگاهی به اعلام آتش سوزی عمدی قهوه خانه ای در اهواز که منجر به کشته شدن بیست نفر و مجروح شدن تعدادی دیگر گردیده است خواهیم داشت و از ظلم مضاعف حکومت جهل و جور و فساد و دامن زدن نفرت بین اقوام ایرانی و عرب های خوزستان با شما صحبت خواهیم نمود.
در بخش دوم برنامه مروری بر رویداد های مهم منطقه خواهیم داشت و شما را در جریان آخرین خبرها قرار خواهیم داد.
ابتدا از محکومیت به اعدام سه بانوی ترک در عراق بخاطر همکاری با داعش وهمچنین خروج نیروهای داعشی با مجوز روسها از غوطه شرقی شما را آگاه خواهیم ساخت .
سپس از توافق ایران ، ترکیه و روسیه برای حفظ حوزه های حضور خود در کشور سوریه با شما سخن می گوییم.
در انتها اشاره ای به دستگیری صدر هاشمی در آمریکا و تشکیل کمیته ای برای بررسی اموال رهبر ایران و دخالت ایران در کشور های منطقه خواهیم نمود. با ما باشید وبرنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

A Window to the Fatherland – Wednesday 4 April 2018
We begin tonight’s edition of A Window to the Fatherland with Dr. Alireza Nourizadeh reading one of his poems from the book of his collected works.
Dr. Alireza Nourizadeh:
We continue the program with a journey through Iran’s Shia religious seminaries where the most reactionary and repulsive descriptions and praises are heaped upon the characters of Khomeini and Khamenei as “the leasers of the Islamic Umma” by illiterate mullahs. In this regard we will play a video clip in which one such idiot cleric speaks to his audience.
The way these vile mullahs depict Khomeini as though he has been a divine-sent angel for the happiness and prosperity of the Iranians, and not the evil whose regime has brought so much calamities upon our people, including the executions of hundreds of thousands of our compatriots, particularly young men and women, for opposing his barbaric regime. The picture of Khomeini in history and in the minds of the Iranians is equal to deaths and destructions and far from being a “holy man”, as his stooges want us to believe.
Just to show how Iran was turned from a prosperous and happy nation into a hell for its people by Khomeini’s “Islamic revolution’, we will play a video clip of the visit to Iran of the Sheikhs of Dubai and Qatar back in 1958 during the rule of the late Shah, and how they were welcomed by the Iranian people.
Nowadays, the same Sheikhs and Putin’s Russian officers come to Iran to freely roam the country and leisurely shoot rare animals and birds that are on the verge of extinction, after having bribed the Revolutionary Guards for their protection and services provided to them. Only a regime that has sold out our country and its wealth to remains in power canallow this flagrant invasion of our independence and national honour and that is the ruling tyrannical Islamic republic regime.
One can only describe the rule of the mullahs in Iran as another invasion of the country by the Moghuls.
In the second part of the program:
We will follow the program with showing a videoclip in which an Iranian Baha’i who has recently been released from prison tells his wife and family members what sufferings he has gone through during his four years in jail for just practicing his faith, in a country that before the arrival of the dark rule of Khomeini’s regime Iranian Christians, Bahais and Jews lived in peace and harmony along side their fellow Muslim Iranians.
Later in the program we will update you on the arson attack on the tea house in Ahwaz in which 23 of our compatriots have perished, a tragedy that has added to the hatred against the regime and itsrepressive policies towards our Arab Iranian brothers and sisters.
At the end of the program we will review the latest news of the Middle East, ranging from Iraq and Turkey, to Syria.
And finally we will have a brief update on the news of the arrest of Sadr Hashemi in US and the setting up of a special committee to investigate the wealth of Khamenei and how to confront his regime’s nefarious acts in the region.
Stay with us for this edition of A Window to the Fatherland and share it with your friends and relatives.
We look forward to hearing your views and comments about the issues covered in tonight’s program.

لینک وبسایت:

http://iranefardalive.com/Archive/37928

لینک یوتیوب:

https://youtu.be/anv-4OWKCMg

فایل صوتی:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/ck2p8jutmpl8

فایل صوتی کم حجم:

https://soundcloud.com/alirezanourizadeh/hdvxi8jv33u6

گوگل درایو:

https://drive.google.com/file/d/1TP0lRPlYAsIbTUZ7ZK1ZO2lm72laEHBa/view?usp=sharing
advertise at nourizadeh . com